Rugpjūtį laukiama vienintelio šį sezoną kruizinio laivo (2)

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovė Romena Savickienė tiki, kad šiemet rugpjūčio 17 d. į Lietuvos uostą atplauks Vokietijos kompanijos kruizinis laivas „Artania“. Manoma, kad jame bus apie 500 keleivių. Jis bus pirmoji kregždė Lietuvos padangėje per pandemiją, rodanti, kad kruizų sektorius pamažu atsigauna.

Pasak R. Savickienės, tai nebus pirmas laivo „Artania“ vizitas Klaipėdoje. Jis jau yra lankęsis ir anksčiau. Rugpjūčio 17 d. 13 val. ruošiamasi jo sutikimui. Daugiausia šiame laive bus vokiečių turistai.

Visi „Artania“ keleiviai ir įgulos nariai bus pasiskiepiję. Mat kai kurios kruizinės kompanijos nusprendė dirbti tik su vakcinuotais žmonėmis. Beje, ir bendroji Europos Sąjungos direktyva sako, kad vakcinuoti žmonės gali keliauti.

„Jeigu į Klaipėdos uostą atplauktų laivas, kuriame visi keleiviai ir įgulos nariai nebūtų vakcinuoti, mūsų reakcija būtų buvusi kitokia. Būtų kilę daugiau sumaišties“, - mano turizmo centro vadovė.

Abejonių, kad laivas tikrai atplauks, nekelia tai, kad tikrai žinoma, jog tam kruizui yra parduoti 422 bilietai. Šiuo metu „Artania“ plaukioja Baltijos jūroje ir lankosi kituose uostuose, o rugpjūčio 11 d. turi pradėti tą kruizą, kurio metu planuojamas ir jos užsukimas į Klaipėdą. Beje, tuo laivu atvyks ir vienos Vokietijos televizijos atstovai, filmuosiantys Klaipėdos uostą. Pasak R. Savickienės, vokiečiai filmuoja uostus ir skatina keleivius keliauti.

Procedūra supaprastinta

„Jau viską esame susiderinę su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru. Pasiekėme bendrą rezultatą: kruiziniais laivais atvykusiems keleiviams nereikės pildyti anketų dėl QR kodų.

Praėjusį penktadienį buvo pasirašytas ir sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo įsakymas, kad užteks tik sąrašų, kuriuos gauna laivų agentai. Taigi bus lengvesnė procedūra“, - aiškino R. Savickienė.

Turizmo centro vadovės teigimu, neskiepyti gidai turės registruotis ir darytis antigenų testus. Žinoma, agentūros pirmiausia rinksis vakcinuotus gidus, nes to prašo ir pati kruizinė kompanija. Tradicinės kruizinio laivo keleivių ekskursijos Lietuvoje vyks, bet mažomis grupelėmis.

„Labai tikimės, kad laivas “Artania„ bus pirmoji kregždė, pranešanti, kad kruizinis sektorius po truputį atsigauna. Kruiziniams laivams atsidarė jau Vokietija, Estija, Švedija. Dabartinio kruizo metu “Artania„ turėtų aplankyti Rygą, tikėtina, kad ir Latvija atsidarys.

Mes tikimės rugpjūčio 17 d. atverti tuos vartus ir pranešti, kad ir Lietuva laukia kruizinių laivų“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovė.

2022 metais į Klaipėdos uostą atplaukti jau yra užsiregistravę 52 kruiziniai laivai. Sezonas turėtų prasidėti balandžio 12 d.

Bet valdininku nemazeja
Keista, 2021-08-06 14:02
Kas per kompanija,kad plaukia i raudona zona
Liet., 2021-08-04 08:36
Sidebar placeholder