Teismas: už dugno valymą uostas neskolingas

Ginče dėl anksčiau atliktų Klaipėdos uosto akvatorijos einamojo gilinimo ir dugno valymo darbų Danijos bendrovė „Rohde Nielsen“ neįrodė, kad už darbus jai nesumokėta daugiau nei 140 tūkst. eurų.

Šią sumą, nepavykus susitarti su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), bendrovė bandė atgauti per teismą, tačiau jos prašymas atmestas.

„Rohde Nielsen“ tikino, kad negavo apmokėjimo už darbus, kuriuos tinkamai atlikti trukdė uosto dugne susikaupusios šiukšlės, dėl kurių iškėlimo nebuvo sutarta, tačiau Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad bendrovė, kaip profesionalus rangovas, turėjo numatyti tokias papildomas užduotis, o jeigu jų nenumatė, tai darbus turėjo atlikti nereikalaujant už juos papildomo apmokėjimo.

„Šiuos darbus rangovas įsipareigoja atlikti savo sąskaita, nes laikoma, kad šie darbai yra įskaičiuoti į bendrą pasiūlymo kainą“, - teigiama vasario 26-osios nutartyje.

2020-ųjų birželį „Rohde Nielsen“ ir uostas sutarė dėl akvatorijos dugno valymo darbų Malkų įlankoje ir Smeltės laivų apsisukimo rate - pašalinant suneštą dumblą ir smėlį reikėjo pasiekti 14,5 metro gylį.

Įmonė laikosi pozicijos, kad visus darbus atliko tinkamai, o užsakovė atsisakė pasirašyti dalies darbų priėmimo-perdavimo aktus ir už juos nesumokėjo.

Tuo metu direkcija teigia, jog akvatorijos dugną valiusi bendrovė ne visur pasiekė reikiamą gylį, šiuos trūkumus pripažino, bet nepašalino.

„Rohde Nielsen“ savo prašyme nurodė, kad kai kuriose vietose gylio nepavyko pasiekti dėl technogeninių šiukšlių, dėl kurių išvalymo nebuvo sutarta, o uostas tvirtina, kad tai buvo bendrovės pareiga.

„Rohde Nielsen“ uoste yra įgyvendinusi ne vieną projektą, anksčiau ji taip pat valė akvatorijos dugną, gilino uosto įplauką ir kanalą.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder