Uosto direkcija - tarp gerosios valdysenos lyderių

Valdymo koordinavimo centras (VKC) pristatė valstybės valdomų įmonių (VVĮ) gerosios valdysenos indekso rezultatus bei įvertino labiausiai šioje srityje pasiekusias įmones. Valdysenos lyderiu už atskaitomybę pripažinta VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Tradiciškai VVĮ gerosios valdysenos indekso rezultatų pristatyme paskelbtos ir specialios nominacijos, skirtos įvertinti įmonių pasiekimus konkrečiose gerosios valdysenos srityse. Sritis, kurioje indekso vertinimo metu Uosto direkcija pripažinta geriausia, - atskaitomybė. Beje, 2019 m. Uosto direkcijos strateginis veiklos planas VKC buvo pripažintas vienu iš geriausių.

„Uosto direkcija, kaip valstybės įmonė, privalo būti atvira ir atsiskaityti visuomenei. Mūsų siekis yra, kad įmonės ataskaitos būtų ne tik viešai prieinamos, bet kad jos būtų ir maksimaliai aiškios, suprantamos ir kokybiškos“, - sako Algis Latakas, Uosto direkcijos generalinis direktorius.

Jis džiaugiasi, kad VKC ataskaitoje Uosto direkcija patenka į didžiųjų Lietuvos įmonių trejetuką.

"Džiugu, kad bent viena iš įmonių, išrinktų tarp gerosios valdysenos lyderių, yra iš susisiekimo sektoriaus, o juo labiau kad ji ir iš Klaipėdos, - teigė A. Latakas.

- Atskaitomybė - atsiskaitymas prieš visus: institucijas, žmones. Mes atsiskaitome už visas savo veiklas, parodome netgi savo santykius su klientais, krovos rezultatus ir kt. Pateikiame ir finansinę ataskaitą. Kad ji būtų kokybiška, atitiktų tarptautinius standartus, samdome tarptautinę įmonę, kuri atlieka ataskaitos auditą. Mūsų tikslas - parodyti savo veiklą aiškiai ir labai išsamiai visiems, kas mumis domisi.

Negana to, informacijos apie savo veiklą pateikimas turi atitikti tiek lietuviškus, tiek tarptautinius standartus. Matyt, mes pataikėme į tą dešimtuką, todėl gavome apdovanojimą. Jis mums labai reikšmingas, nes jį skiria VKC, kuris vertina įmones pagal 350 kriterijų. O jų skaičius kiekvienais metais auga. Dėkoju Valdymo koordinavimo centrui už šį svarbų įvertinimą, taip pat noriu padėkoti visiems darbuotojams, kurių dėka šis apdovanojimas keliauja į Klaipėdą", - sakė Uosto direkcijos vadovas.

Jau beveik dešimtmetį VKC sudaromas valdysenos indeksas yra vienas pagrindinių įrankių, kuriuo vertinama VVĮ valdymo kokybė. Jis sudaromas atsižvelgiant į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijas, Nuosavybės gairių, Skaidrumo gairių ir Atrankos gairių nuostatas bei kitus VVĮ veiklą reglamentuojančius dokumentus ir geriausias pasaulines praktikas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder