Uosto direkcijoje – Ispanijos ambasadorė ir šios šalies IT sprendimų kompanijos atstovai

Iš Klaipėdos uosto kroviniai laivais keliauja į daugiau nei pusšimtį šalių, viena jų – Ispanija. Nors Ispanijos krovinių srautai iš ir į Klaipėdos uostą kasmet sudaro mažiau nei 1 milijoną tonų, tačiau bendradarbiavimas su šia šalimi ne mažiau svarbus.

Šių metų rugsėjo pabaigoje Ispanijos Karalystės ambasadoriaus pareigas pradėjusi eiti J. E. Maria Nieves Blanco Diaz šiandien pirmą kartą lankėsi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje.

Ambasadorė, lydima Ispanijos komercijos atašė Pablo Cascon Salgado ir garbės konsulo Klaipėdos krašte Vytauto Lygnugario, susipažino su vieninteliu Lietuvos jūrų uostu, jame vykdomomis veiklomis ir teikiamomis paslaugomis. Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas svečiams pristatė Klaipėdos jūrų uosto vystymo kryptis, vykdomus projektus.

„Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo su Ispanija jūrinio transporto srityje tikslas yra didinti esamus krovinių srautus iš ar į Ispaniją, pritraukti naujas krovinių rūšis. Ateities infrastruktūros bendradarbiavimas dalyvaujant bendruose projektuose ar šios šalies kompanijų įsitraukimas į Klaipėdos uosto vykdomus projektus taip pat galėtų tapti mūsų bendradarbiavimo objektu“, – sako Uosto direkcijos vadovas A. Latakas.

Šiandien Klaipėdos uoste taip pat lankosi Ispanijos IT sprendimų įmonės INDRA SISTEMAS S. A., kuri vysto ir įgyvendina transporto IT sprendimus, atstovai. Ši įmonė turi ilgametę bendradarbiavimo patirtį vystant IT sprendimus AB „Lietuvos geležinkeliai“. INDRA ekspertai Klaipėdos uoste pristatė IT naujoves uostų valdymo srityje.

2021-ais Ispanijos krovinių srautai iš ir į Klaipėdos uostą siekė beveik 1,1 mln. tonų. Daugiausia krauta grūdų, trąšų, pašarų, naftos produktų. Šiemet per 10 mėnesių krauta 647 tūkst. tonų krovinių, daugiausia grūdų, suskystintųjų gamtinių dujų, naftos produktų, geležies ir plieno gaminių.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder