Žaliųjų idėjų festivalyje – Klaipėdos uosto kuriami tvarūs sprendimai

(2)

Šeštadienį Prezidentūros kieme vyksta Žaliųjų idėjų festivalis, kuriame pristatomos ir Klaipėdos jūrų uoste kuriamos eko iniciatyvos. Festivalio metu pasirašyta „Žalios Lietuvos“ deklaracija, rengiama diskusija apie darnų ir žalią susisiekimą.

„Šiandien čia subūrėme „valdančiąją koaliciją“, kurios tikslas yra sukurti žaliąją Lietuvą. Lietuvą, kurią išdidžiai ir oriai galėtume palikti savo vaikams ir anūkams: žalią, jaukią, patogią gyventi“, - Prezidentūros kieme vykstančiame Žaliųjų idėjų festivalyje sakė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Renginio metu paskelbta ir pasirašyta „Žalios Lietuvos“ deklaracija, kuria įsipareigojama kurti švarią ateitį.

Prezidento Gitano Nausėdos globojamame Žaliųjų idėjų festivalyje įvairios įmonės ir organizacijos pristato savo tvarius sprendimus - nuo ekologiško dizaino iki oro kokybę matuojančių dronų, elektromobilių bei robotų.

Festivalyje pristatomos ir Klaipėdos uosto eko iniciatyvoss ir kuriamos inovacijos. Jūrų uoste ne tik važinėja robotai-lokomotyvai, kurių CO2 emisijos yra nulinės, o laivų statytojai laivuose diegia specialias valymo sistemas, uoste naudojami energiją taupantys kranai. Čia galima sužinoti apie suskystintų gamtinių dujų infrastruktūros plėtrą, kaip žingsnį tvarumo link ir pamatyti ir išgirsti apie kitus įvairius tvarius sprendimus.

„Tiek Baltijos jūros, tiek ir pasaulio uostai savo veiklai kelia darnumo su aplinka prioritetą. Akivaizdu, kad ateityje darnumo kriterijus bus svarbus ir verslo konkurencingumui. Mūsų pačių, dalyvaujančių versle, vidinės nuostatos yra po savęs palikti ne tai, ką radome, o sukurti dar geriau. Klaipėdos uosto prioritetas yra žalioji kryptis, kuria nuosekliai einame“, – teigia Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Žaliųjų idėjų festivalis – erdvė diskutuoti, sužinoti, mokytis iš gerųjų praktikų ir atrasti būdų, kaip kiekvienas galime prisidėti prie tvaresnės ir žalesnės Lietuvos kūrimo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder