89 kartus vaistų receptus klastojusiai moteriai skirta laisvės apribojimo bausmė

89 kartus vaistų receptus klastojusiai moteriai skirta laisvės apribojimo bausmė

Kauno apygardos teismas nuteisė 26-erių metų Kauno rajono gyventoją, 89 kartus klastojusią receptus ir tokiu būdu neteisėtai įgijusią psichotropinių vaistų preparatų. Jai skirta dvejų metų laisvės apribojimo bausmė, taip pat teks sumokėti 2,5 tūkst. eurų.

Kaip praneša prokuratūra, nuo 2020 metų liepos iki 2021 m. liepos mėnesio nuteistoji net 85 kartus pasinaudojo savo gydytoju dirbančiu tėvo antspaudu ir klastodama popierinius receptus savo reikmėms išsirašė psichotropinių vaistinių preparatų.

Dar 4 kartus neteisėtai išrašytus receptus nuteistoji perdavė ikiteisminio tyrimo metu nenustatytiems asmenims. Visi receptai buvo užpildyti ant turėtų tuščių blankų su VŠĮ Kauno klinikinės ligoninės rekvizitais.
Bylos duomenimis, už neteisėtai svetimų žmonių vardais išrašytus receptus nuteistoji nusipirkdavo ir didelėmis dozėmis vartojo vaistinį preparatą „Xanax“, tuo sukeldama pavojų savo sveikatai ir gyvybei.

Teismo sprendimu moteris pripažinta kalta padariusi 89 nusikalstamas veikas: dėl antspaudo panaudojimo, neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, padėjimo kitiems asmenims įsigyti narkotines ar psichotropines medžiagas.

Moteris nubausta laisvės apribojimo bausme 2 metams, su tam tikrais įpareigojimais ir draudimais. Jai taip pat paskirta 50 MGL dydžio, t. y. 2 tūkst. 500 eurų, baudžiamojo poveikio priemonė.

Nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder