Aiškėja daugiau detalių apie 9-metės lietuvės nužudymą Anglijoje

Aiškėja daugiau detalių apie 9-metės lietuvės nužudymą Anglijoje: užpuolė žaidžiančią kieme

Ketvirtadienio vakarą Bostono mieste, Linkolnšyre, rytų Anglijos grafystėje buvo mirtinai nudurta devynerių metų mergaitė iš Lietuvos. Gyventojų liudijimai atskleidė, kad mergaitė užpuolimo metu kieme žaidė su savo jaunesne seserimi. Pranešama, kad po išpuolio buvo suimti du įtariamieji.

 

Sukrėsto ir pasibaisėjusio miesto gyventojai reagavo į mažametės mirtį po įtariamo išpuolio peiliu.

Vietos policijos duomenimis, mergaitė mirė nuo vienos durtinės žaizdos Bostono miesto centre, Linkolnšyre, ketvirtadienį netrukus po 18 val.

Penktadienį, prasidėjus dideliam policijos tyrimui, dėl šio incidento buvo suimti ir apklausiami du asmenys.

Tačiau Linkolnšyro policija atsisakė atskleisti sulaikytųjų amžių ar lytį ir pasakyti, dėl kokio nusikaltimo įtarimų jie buvo areštuoti.

Policijos Viršininkė Kate Anderson mažametės mirtį apibūdino kaip „didžiulę tragediją“ ir paragino visuomenės narius pasidalinti bet kokia informacija. Ji sakė, kad manoma, jog nužudymas buvo pavienis įvykis, tačiau policija tęsia platų tyrimą.

Ji pridūrė: „Šis įvykis sukrėtė mūsų Bostono bendruomenę, todėl norėčiau užtikrinti gyventojus, kad darome absoliučiai viską, ką galime, kad tyrimas būtų tęsiamas ir kad paremtume mergaitės šeimą.“

Penktadienį, miestui reaguojant į šią žinią, prie Bostono savivaldybės pastatų plėvesavo iki pusės stiebo nuleistos vėliavos.

Gėlių puokštės ir didelis rožinis pliušinis meškiukas buvo palikti prie policijos kordono Fontano gatvėje, už kelių metrų nuo XIV a. Švento Botolfo bažnyčios.

a

Išpuolio vietoje vietinių gyventojų suneštos gėlės. Bostonas, Linkolnšyras.<br>„Twitter“ nuotr. Daugiau nuotraukų 

Bažnyčioje, kuri vietos gyventojų vadinama Bostono kamienu, penktadienį buvo įrengtas maldos punktas, kuriame žmonės galėjo uždegti žvakutę už mergaitę ir jos šeimą.

Bostono parapijos rektoriaus pavaduotoja Jane Robertson sakė: „Bet kokia staigi ir smurtinė mirtis paveikia visus bendruomenės narius, kaip matėme per pastarąsias 12 valandų. Kiekviena gyvybė yra brangi, tačiau vaiko netektį mums ypač sunku suvokti.

Negalime įsivaizduoti, kokį skausmą jaučia tėvai, šeima ir visi, kuriuos paveikė ši tragiška netektis. Šioje erdvėje stovime kartu su savo bendruomene kaip vietoje, kurioje galime išsakyti savo mintis, jausmus ir emocijas – kad ir kokios jos būtų.“

Bostono rajono tarybos vadovas Paulas Skinneris sakė, kad miestas vieningai gedi: „Mes nė sekundės negalime įsivaizduoti, kokį skausmą išgyvena jaunos mergaitės šeima ir draugai, todėl reiškiame jiems nuoširdžią užuojautą.“

„Suprantu, kad šis įvykis daugelį žmonių sukrėtė ir privertė sunerimti. Kaip taryba, mes ir toliau esame įsipareigoję bendradarbiauti su savo partneriais, kad Bostonas taptų saugesne bendruomene visiems“, – pridūrė jis.

Bostono ir Skegneso konservatorių parlamento narys Mattas Warmanas šią žinią apibūdino kaip „labai sukrečiančią“ ir sakė, kad susisiekė su teisėsaugos ministru, siekdamas užtikrinti, kad žmogžudystės tyrimui būtų suteikta nacionalinė pagalba.

Gatvėje buvo matyti du baltais kostiumais vilkintys teismo medicinos pareigūnai, kurie dirbo įvykio vietoje, o ankstyvą penktadienio rytą išvyko.

Žaidė su jaunesne sesute

Jungtinės Karalystės naujienų portalas „The Telegraph“ praneša, kad devynerių metų lietuvė buvo mirtinai nudurta peiliu, kai žaidė su savo jaunesne sesute gatvėje netoli jų namų Bostone.

Vienas gyventojas pranešė matęs, kad mažametės lėlės vežimėlis gulėjo ant kelio šalia paramedikų įrangos, kuria veltui bandyta išgelbėti mergaitės gyvybę.

Teigiama, kad policija gavo pranešimą apie vyrą, pastebėtą bėgantį iš išpuolio vietos. Pareigūnai tiria vaizdo stebėjimo kameras ir tikrina ar nėra įtartinos veiklos požymių.

Paskutinį kartą mažametė buvo pastebėta žaidžianti su jaunesniąja seserimi akmenimis grįstoje gatvėje, kurioje įvyko užpuolimas.

Viena vietinė moteris pasakojo: „Ji buvo sužeista: mergaitė žaidė gatvėje su jaunesne sesute, kai tai įvyko. Jos turėjo keletą žaislų.

Esu tikra, kad jos mama negalėjo būti toli, nes ji visada jas prižiūrėdavo. Ji buvo labai rami mergaitė, ir aš tiesiog negaliu to suprasti.“

Moteris paaiškino: „Aš nemačiau, kas nutiko, bet mums buvo pasakyta, kad jie ieškojo filmuotos medžiagos, kurioje užfiksuotas bėgantis vyras.“

Kitas gyventojas pridūrė: „Taip neturėjo nutikti. Baisiausias tėvų košmaras.“

Parengta pagal „The Guardian“ ir „The Telegraph“ inf.
 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder