Aiškėja daugiau detalių apie Vilniuje žmoną nušovusį vyrą: protą aptemdė sugriuvę santykiai ir pašlijęs verslas

Verslininko 57 metų Sauliaus Urbono gyvenimas pastaruosius metus ritosi žemyn. Lemtingu gyvenimo lūžiu pirmadienį tapo mirtinas šūvis į žmoną, kuri gyveno atskirai ir nepanoro taikytis su vyru.

„Nušoviau žmoną, noriu prisipažinti ir atiduoti ginklą“, – paskambinęs Bendrajam pagalbos centrui pratarė vilnietis S.Urbonas ir pasakė, kurioje sostinės vietoje laukia atvyksiančių pareigūnų.

Netrukus į šalia Kauno ir Švitrigailos gatvių sankryžos esančią viešojo transporto stotelę atlėkė ne tik gausios policijos pareigūnų pajėgos, bet ir greitosios pagalbos medikai.

Peršautai 47 metų moteriai medikai jau niekuo negalėjo padėti – ji buvo mirusi.

Žudiku tapęs jos sutuoktinis buvo paguldytas ant šaligatvio ir uždėjus antrankius išvežtas į areštinę apklausti.

Po apklausos pareigūnai paskelbė: „Žmogžudystė įvykdyta dėl asmeninių motyvų.“ Vyras suimtas dviem mėnesiams.

Kartu ir namuose, ir darbe

Saulius ir jo žmona Tanita aplinkiniams atrodė draugiška ir laiminga pora.

Kartu jie būdavo ne tik namuose, bet ir darbe. Sutuoktiniai buvo įregistravę akcinę bendrovę „Sauvida“, kuri veikė daugiau nei 23 metus. Vienu metu sutuoktiniai plėtojo kelis verslus – Saulius sukosi transporto ir nekilnojamojo turto srityje, o Tanita turėjo savo kirpyklų ir soliariumų tinklą, kurį buvo išplėtojusi ne tik Vilniuje, bet ir Kaune.

Vėliau grožio verslą ji pardavė ir nėrė į nekilnojamojo turto rinką.

Moteris sostinėje tapo gerai žinoma ir populiaria nekilnojamojo turto brokere, jos paslaugų norėdamas parduoti ar įsigyti butą ar namą prašydavo ne vienas vilnietis.

Sekėsi viskas, ko imdavosi

„Tanita skiria išskirtinį dėmesį savo klientams ir visada profesionaliai ir sąžiningai atstovauja jiems nuo pirmo susitikimo“, – tokį vienos nekilnojamojo turto agentūros skelbimą iki šiol galima rasti internete.

Prie jo – ir T.Urbonienės nuotrauka bei jos mėgstama frazė: „Sėkmės dėlionė gana paprasta – tai mintis, žodis, veiksmas“.

Šiuo posakiu T.Urbonienė vadovavosi ir visiems atrodė, kad jai puikiai sekasi tiek šeimoje, tiek versle.

„Jai pavykdavo viskas, kuo ji užsiimdavo, atrodė, kad ją visur lydi sėkmė. Ji buvo darbšti, draugiška ir maloni, tačiau labai reikli sau ir kitiems“, – „Lietuvos rytui“ nužudytąją apibūdino buvusi jos kolegė.

Į duobę įstūmė karantinas

Sutuoktinių verslas, o su juo, matyt, ir santykiai, pradėjo žemyn ristis prieš trejus metus.

2019 metais jų įmonės pajamos per metus sumažėjo perpus – nuo 100–200 tūkst. eurų iki 50–100 tūkst. eurų per metus, o grynasis pelnas susitraukė kelis kartus.

Koronavirusas ir dėl jo paskelbtas karantinas sutuoktinius įstūmė į dar didesnę finansinę duobę.

Kurį laiką jų verslas buvo sustojęs, todėl „Sauvida“ atsidūrė Valstybinės mokesčių inspekcijos sudarytame įmonių, kurioms dėl COVID-19 buvo taikomos mokestinės pagalbos priemonės, sąraše.

Moteris norėjo skirtis

Kaip teigia porą pažįstantys žmonės, per vieną po kito sekusius karantinus Sauliaus ir Tanitos santykiai visiškai pašlijo, moteris pareiškė, kad nori skirtis, ir išsikraustė kitur.

Tačiau panašu, kad S.Urbonas lengvai paleisti Tanitos neplanavo.

Vyras norėjo, kad jo žmona grįžtų pas jį, jie toliau dirbtų ir kartu gyventų.

Pasikalbėti apie bendrą ateitį S.Urbonas žmoną pakvietė ir tą abiem lemtingą pirmadienio popietę.

Susitikę Naujamiestyje Saulius ir Tanita pokalbį tęsė BMW X3 automobilyje, kurį iš bendrovės „Citadele Leasing“ sutuoktiniai nuomojosi bendrovės vardu.

Būtent šiame automobilyje ir nuaidėjo mirtini šūviai.

Liko neatsakytų klausimų

Ar S.Urbonas vykdamas į susitikimą su žmona planavo ją nužudyti, ar iššovė spontaniškai iš moters išgirdęs, kad ji daugiau pas jį nebegrįš, teisėsaugininkai kol kas neatskleidžia.

„Atliekamas ikiteisminis tyrimas, jo metu siekiame išsiaiškinti visas tragiško įvykio aplinkybes“, – „Lietuvos rytui“ sakė Vilniaus apygardos prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Ginklą, iš kurio buvo nušauta moteris, S.Urbonas buvo įsigijęs legaliai savigynai. Po nužudymo jis rastas automobilyje ir atiduotas tirti ekspertams.

Laukia ilgi nelaisvės metai

Nė vienas iš sutuoktinių anksčiau nebuvo teisti ir reikalų su policijos pareigūnais neturėjo, tačiau, nepaisydamas to, prokuroras kreipėsi į teismą ir paprašė žmogžudžiu tapusį verslininką laikyti suimtą.

„Jis gali bėgti, slėptis nuo teismo, jam gresia ilga laisvės atėmimo bausmė“, – argumentus teisme žėrė prokuroras, ir teismas jo prašymą išgirdo.

S.Urbonas, kuriam už nužudymą gresia laisvės atėmimas nuo 8 iki 20 metų arba įkalinimas iki gyvos galvos, už grotų turės praleisti mažiausiai du mėnesius. Pasibaigus šiam terminui suėmimas gali būti pratęstas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder