Atnaujintame ieškomiausių Europos nusikaltėlių sąraše – trys lietuviai, vienas jų – „šviežias“

(2)

Lietuvos policija penktadienį paskelbė apie visoje Europoje startavusią tarptautinę kampaniją #EUMostWanted, skirtą ieškomiausių Europos nusikaltėlių paieškai. Kartu pateikiamas ir ieškomiausiųjų sąrašas, kuriame Lietuvos atžvilgiu – naujovės: atsirado vienas naujas vardas, tačiau vieno nebeliko.

Kaip ir anksčiau, taip ir šiuo metu Europos ieškomiausių nusikaltėlių sąraše figūruoja trys lietuviai, tačiau jame nebeliko aukščiausiai šiame sąraše buvusio garliaviškio Egidijaus Potockio (gim. 1981 m.).

Nuo 2014 m. ieškotas lietuvis kaltinamas per vieną parą įvykdęs tris išžaginimus Karmėlavos ir Prienų rajone.

Archyvų nuotr.

Egidijus Potockis. Alfa.lt

Pasitraukusį E. Potockį pakeitė taip pat 1981 m. gimimo Remigijus Byčius.

Vienas iš Vilniuje veikusios Lapinų gaujos lyderių 2019 m. gegužę buvo nuteistas kalėti 12 metų už disponavimą dideliais amfetamino kiekiais, tačiau nuo bausmės vykdymo pasislėpė, 2019 m. vasarą buvo paskelbta jo paieška.

Archyvų nuotr.

Remigijus Byčius. Alfa.lt

Kiti Europoje ieškomi lietuviai – buvęs Daktarų gaujos narys Renaldas Kanys (gim. 1973 m.).

Šis įtariamas 2007–2017 m. kartu su bendrininkais Ispanijoje sukūrė narkotikų platinimo tinklą. Kokainas iš Pietų Amerikos ir hašišas iš Afrikos lietuvio su bendrininkais buvo perkamas ir gabenamas į Ispaniją, o iš šios valstybės pasklisdavo toliau po Europą – Olandiją, Jungtinę Karalystę, Lenkiją, Rumuniją ir Lietuvą.

R. Kanys taip pat laikomas vienu iš 2015 m. lapkritį įvykdytos buvusio garsaus Kauno kriminalinio pasaulio veikėjo Deimanto Bugavičiaus nužudymo organizatorių. Įtariama, kad narkotikų rinkoje veikę lietuviai šia rinka nepasidalijo, mėgino perimti vienas iš kito rinkos dalį.

Archyvų nuotr.

Renaldas Kanys. Alfa.lt

Trečiasis šiuo metu Europoje itin ieškomas lietuvis – 1982 m. gimęs Edgaras Kalasūnas, įtariamas veikęs nusikalstamoje grupuotėje, disponavęs ginklais ir sprogmenimis, taip pat dalyvavęs įvykdant nužudymą.

Archyvų nuotr.

Edgaras Kalasūnas. Alfa.lt

Už kai kuriuos ieškomiausius nusikaltėlius įvairios institucijos siūlo piniginį atlygį, tačiau nė už vieno iš lietuvių suradimą pinigai šiuo metu nėra siūlomi.

Įdomi aplinkybė – tarp ieškomiausių Europos nusikaltėlių tėra viena moteris, Slovakijos pilietė Eva Zamecnikova.

Ši moteris įtariama 2014 m. užsakiusi savo vyro nužudymą, už kurį turėjo sumokėti 50 tūkst. eurų, tačiau asmuo, turėjęs įvykdyti nužudymą, kreipėsi į policiją ir vėliau tapo pagrindiniu liudytoju prieš E. Zamecnikovą.

Manoma, kad moteris ketino paskelbti savo vyrą dingusiu, o po kelerių metų teisėtai perimti bendrą poros turtą.

Anot pagrindinio liudytojo, E. Zamecnikova siekė nužudyti sutuoktinį, nes „nebenorėjo jo šerti“.

 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder