Blaivus vyras Klaipėdoje į alkotesterį pripūtė 1,27 promilės: paaiškino, kodėl taip įvyko

(15)

Vieno į Klaipėdą atvykusio kauniečio gyvenimas vos neapsivertė aukštyn kojom dėl policijos klaidos. Į pareigūnų pakištą alkoholio matuoklį vyras įpūtė kone pusantros promilės alkoholio, tačiau, sako, esą nė lašo negėrė dvi paras.

Vyras su parodymais griežtai nesutiko, reikalavo tikrinti ligoninėje, o kai policininkai jo blaivumą patikrino kitu matuokliu, šis jau parodė nulius. Dabar pareigūnai pripažįsta – promiles rodęs alkoholio matuoklis buvo sugedęs.

Atskleisti tapatybės nenorintis kaunietis skiriasi su žmona. Vyras atvyko į Klaipėdą aplankyti su ja tuo metu buvusio bendro jųdviejų vaiko. Tačiau žodis po žodžio abu sutuoktiniai taip susipyko, kad moteris nusprendė jį apkaltinti, jog vyras vaiką lanko girtas, ir iškvietė jam policijos pareigūnus.

„Iš automobilio išsitraukė tą alkotesterį, aš į jį papūčiau ir pamačiau skaičius – 1.27. Tai čia man buvo toks šokas“, – sako kaunietis.

O šokas vyrą ištiko dėl elementarios priežasties.

„Aš kelias dienas iš vis nebuvau jokio alkoholio vartojęs. Tai man iš vis buvo ramu, aš buvau po darbo ir man jokių nebuvo abejonių“, – tikina vyras.

Tad vyras pasakoja, kad griežtai atsisakė pripažinti savo girtumą, ir pasiūlė važiuoti į ligoninę, kur medikai ištirs, ar jo kraujyje yra alkoholio. Tada policininkai esą išsikvietė antrą ekipažą.

„Tada kitam ekipažui ištraukus alkotesterį jau kitokį, aš prasipūčiau ir buvo nuliai. Aš nuėjau pas pareigūną paklausti, kaip čia kas atsitiko, jis sako, ką, pas tave namie televizorius negenda? Pas tave „telefas“ negenda? Pas mane televizorius negenda ir „telefai“ negenda“, – pasakoja vyras.

Klaipėdos policijos atstovai pripažįsta, kad įvyko klaida. Pasirodo, beveik vieną ir tris dešimtąsias promilės parodęs alkoholio matuoklis išties buvo sugedęs. Tačiau, esą pareigūnai tai pastebėjo iš karto.

„Po to kai pilietis pūtė į alkoholio matuoklį, buvo pastebėta, jog alkoholio matuoklis galimai rodo neteisingus parodymus, tai policijos pareigūnai kartu su piliečiu išsprendė šią situaciją, buvo iš karto suorganizuotas kitas alkoholio matuoklis ir jis jau rodė nulius“, – teigia Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė.

Policijos atstovų tikinimu, dėl šio incidento vyriškis niekaip nenukentės.

„Niekur nėra užfiksuot oficialiai to pirmojo alkoholio matuoklio rodmenys, tai piliečiui tikrai negresia jokia atsakomybė. Tikrai apgailestaujame, jei jam teko pasijusti nesmagiai ar nepatogiai, tačiau manome, kad policijos pareigūnai situaciją išsprendė iš karto, neatidėliojant, kaip ir turėjo ją išspręsti“, – tikina A. Grauslienė.

Tačiau kaunietis sako, kad tik dėl jo atkaklumo incidentas baigėsi laimingai. Kiti gali būti ne tokie ryžtingi ginčytis su policija.

„Bet kuris žmogus gali su šituo susidurti. Kad pripūs ir negėręs. Baisu. Gali ir teises prarasti, ir darbą prarasti“, – sako vyras.

Policininkai sako, kad alkoholio matuoklius tikrina periodiškai kas pusę metų ir tokios situacijos labai retos. Vis tik įvairius prietaisus kalibruojantys, kitaip sakant, nustatantys, kad prietaisai tiksliai rodytų tai, ką ir turi rodyti, specialistai sako, kad bent minimaliai alkoholio matuoklius tikrinti policininkai turėtų kur kas dažniau.

„Turėtų policijoj būti kažkokia tai procedūra numatyta, kuri numatytų prieš išvykstant į reisą, kad aparatai būtų sulyginti su kitais, jau patikrintais alkotesteriais ar jie rodo daugmaž vienodai. Tada tokių klaidų, manu, neįvyktų“, – teigia sertifikavimo įstaigos vadovas Romas Skripka.

Anot specialisto, alkoholio matuokliai gali sugesti, būti numesti ar sutrenkti, o klaidingas promiles rodyti, jei prieš tai juo tikrintas asmuo pripūtė didžiulį kiekį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder