Brakonieriai įsipainiojo melo tinkluose

(1)

Pamario brakonieriai yra ne tik įžūlūs nusikaltėliai, bet ir melagiai, galintys pasigirti labai lakia fantazija. Teisėsaugininkams oficialiai įvertinus šių metų pradžioje per visą šalį plačiai nuskambėjusį jų ir gamtą saugančių visuomenininkų konfliktą, konstatuota, jog prieš įkliuvusius brakonierius smurtas nenaudotas. Negana to, kalbomis apie neva spardytas genitalijas ir vertimą suvalgyti po gyvą nėgę graudinę brakonieriai patys nuteisti už tyčinio nusikaltimo padarymą.

Viena garsi istorija - du po jos Klaipėdos rajono policijos komisariate pradėti ikiteisminiai tyrimai. Ir abu jie baigėsi skirtingai.

Pamaryje gerai žinomi brakonieriai nuteisti už svetimo turto sunaikinimą ar sugadinimą.

Visuomeninės gamtos apsaugos asociacijos „Lašišos dienoraštis“ narys atsikratė įtarimų fizinio skausmo sukėlimu ar nežymiu sveikatos sutrikdymu. Jo atžvilgiu pradėtą tyrimą teisėsaugininkai nutraukė.

Paaiškėjo, kad visi brakonierių juos pričiupusiems gamtosaugininkams išsakyti kaltinimai yra laužti iš piršto - paprasčiausias melas.

Naktis leis namuose

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose paskelbtas nuosprendis dviem labai gerai žinomiems pamario brakonieriams. Abu jie pripažinti kaltais dėl svetimo turto sugadinimo.

Vyrams pusei metų apribota laisvė. Abu įpareigoti visą bausmės atlikimo laikotarpį būti namuose nuo 22 val. iki 6 val. Išskyrus atvejus, kai tai nesuderinama su darbu.

Per tris mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos kiekvienas iš jų privalės atlyginti pusę nusikalstama veika padarytos turtinės žalos - sumokėti po beveik 216 eurų.

 

Bausmė nuteistiems brakonieriams galėjo būti ir griežtesnė, tačiau teismas ją sumažino trečdaliu.

Nuteistieji visiškai pripažino savo kaltę ir tikino, kad labai gailisi dėl to, ką padarė.

Atkeršijo visuomenininkams

Nusikaltimą vyrai šių metų sausio 12 dieną įvykdė Lankupių kaime (Klaipėdos r.). Pamatę prie Vilhelmo kanalo augančiame medyje pakabintą vaizdo kamerą, numušė ją plyta ir įmetė į kanalą.

Nuteistieji neslėpė, kad taip norėjo atkeršyti juos naktį brakonieriaujančius pričiupusiems ir neva sumušusiems bei iš jų visaip išsityčiojusiems asmenims, kurie šią kamerą prie Vilhelmo kanalo ir pakabino.

Vaizdo kamera, kainuojanti kiek daugiau nei 433 eurus, priklausė asociacijai „Lašišos dienoraštis“ ir toje vietoje pakabinta kovojant su brakonieriais.

Apkaltino smurtu ir patyčiomis

Vien sudaužta vaizdo kamera brakonieriai nepasitenkino. Policijai pranešė, kad neva visuomenininkai padarė rimtą smurtinį nusikaltimą.

Pasak 23 ir 29 metų vyrų, sausio 12-osios naktį prie Vilhelmo kanalo, Lankupių kaimo ribose, juos užpuolė trys veidus po kaklaskarėmis slėpę asmenys.

Jie vyrus neva ne tik sumušė ir grasino į pistoletą panašiu daiktu. Surištomis rankomis įmetė į šaltą vandenį, paėmė telefonus, kuriuos išmetė laukuose, bei atėmę batus į namus liepė eiti basiems.

Lyg to dar būtų maža, užpuolikai neva spardė brakonierių genitalijas ir privertė suvalgyti po gyvą nėgę.

Brakonieriai atvirai žėrė kaltinimus, jog tai „Lašišos dienoraščio“ aktyvistų darbas. Ir net konkrečiai įvardijo vieną jų - klaipėdietį.

Tuo metu upinių nėgių žvejyba buvo draudžiama. Šias žuvis leidžiama žvejoti nuo balandžio 1 d. iki balandžio 30 d. ir nuo birželio 1 d. iki gruodžio 31 d.

Tiesa greitai paaiškėjo

Sužinojęs apie jo atžvilgiu policininkų pradėtą ikiteisminį tyrimą, jaunas vyras „Vakarų ekspresui“ iš karto sakė, jog brakonierių, kuriuos ne kartą visuomenininkai padėjo aplinkosaugininkams sulaikyti su įkalčiais, kaltinimai yra laužti iš piršto ir turi tik vieną tikslą - atkeršyti.

"Tuos brakonierius, kurie ir parašė pareiškimą policijai, mes du kartus per porą savaičių sulaikėme neteisėtai Vilhelmo kanale su gaudyklėmis gaudant nėges.

Iškvietėme aplinkosaugininkus ir policininkus. Brakonieriai prisipažino, kad sudaužė mūsų vaizdo kamerą. O po to ėmė ir pasakė, kad aš neva juos sumušiau", - neigė smurtavęs klaipėdietis.

Teisėsaugininkams atlikus savo darbą ir surinkus pakankamai duomenų, „Lašišos dienoraščio“ aktyvisto atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas nutrauktas. Šį faktą „Vakarų ekspresui“ patvirtino Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkas Ramūnas Stasiulis.

"Prasidėjus tyrimui bei apklausoms paaiškėjo, kad neva nukentėję asmenys neturi aprašytų sužalojimų bei negalėjo įrodyti nieko, išskyrus tai, kad patys sugadino vaizdo kamerą.

O supratę, kad meluodami gali prisidirbti, pradėjo mums rašyti, jog atlygins patirtus nuostolius.

Tad kad ir kokia brakonierių fantazija buvo laki, bet bylą dėl išgalvotų kaltinimų prokuroras nutraukė.

Dėkojame policijos pareigūnams bei tyrėjams, kurie išsiaiškino, kas yra kas.

Mieli brakonieriai, tai dar viena pamoka jums, kad grasinimais mūsų neišgąsdinsite ir kad neverta vogti žuvų, meluoti, pasisavinti ar sunaikinti ne savo turtą„, - viešai paaiškėjusia tiesa pasidžiaugė visuomeninė gamtos apsaugos asociacija “Lašišos dienoraštis".

Rado užtarėjų

Gamtą saugančių visuomenininkų teigimu, vieni patys brakonieriai meluoti teisėsaugai tikrai nebūtų ryžęsi. Drąsos jie įgavo sulaukę užtarėjų palaikymo.

„Metų pradžioje asociacijos nariai per porą savaičių du kartus su įkalčiais sulaikė tuos pačius brakonierius, kurie neleistinu būdu ir neleistinu laikotarpiu gaudė nėges. Po šių įvykių brakonieriai pradėjo mūsų nariams grasinti, kad jei neleisime jiems “pasigauti žuvies„, jie mums pridarys problemų ar “pasigavę" susidoros.

Po šių žinučių, gavus iš vaizdo kameros nuotrauką, įrodančią, kad tie patys asmenys vėl pasirodė prie Vilhelmo kanalo, iškvietėme Aplinkos apsaugos departamento pareigūnus, kurie nuvykę į įvykio vietą juos sulaikė.

Kaip paaiškėjo, asmenys ne tik brakonieriavo, bet ir sudaužė asociacijos vaizdo kamerą. Tai matydamas mūsų narys nuvyko į vietą. Tuo metu prie sulaikytų brakonierių atsirado ir gerai žinomi asmenys, užsiimantys versline žvejyba Kuršių mariose. Na, tada ir prasidėjo.

Šie žvejai verslininkai tikino, kad sulaikyti brakonieriai buvo sumušti, jiems sumaitintos žuvys, pasakojo apie dar padarytus daugybę nebūtų dalykų. Nieko neslėpdami rėkavo, kad dabar atsiimsime už asociacijos veiklą prieš jų verslą, ir įtikinėjo brakonierius rašyti pareiškimus.

Brakonieriai įgavo drąsos bei paskatinti, kad verslininkai „apmokės visas išlaidas“, parašė pareiškimus policijai ir melagingai apkaltino mūsų narius„, - istorijos aplinkybes atvirai įvardijo “Lašišos dienoraštis".

Vietinių verslas

„Lašišos dienoraščio“ atstovai tikina, kad brakonieriavimas Vilhelmo kanale yra vietinių „biznis“.

"Brakonieriai tiek mums, tiek aplinkosaugininkams yra gerai žinomi. Jie yra susibūrę į tris atskiras grupuotes ir brakonieriauja prie kanalo šliuzų.

Ir kad ir kaip būtų gaila, brakonierių nemažėja, nes jiems tai apsimoka finansiškai. Kalbėjo, kad tarpušvenčiu, tarp Kalėdų ir Naujųjų metų, Latvijoje už kilogramą nėgių buvo galima gauti net iki 40 eurų. Paprastai kaina siekia apie 10 eurų.

Kartą sugauti brakonieriai iš karto sumokėjo pusę jiems skirtos 6 000 eurų baudos, o likusius pinigus dalimis. Tad pažeidinėti įstatymus ir daryti žalą gamtai apsimoka", - konstatavo su brakonieriais jau ne vienerius metus kovojantis klaipėdietis.

kada to daryti negalima, gaudo vietiniai brakonieriai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder