Regimantas Lomsargis
Buvęs policininkas narkobarono titulo neatsikratė

Į Nyderlandus gyventi persikėlęs buvęs pajūrio policininkas Regimantas Lomsargis lygiai prieš dešimt metų nušluostė nosis buvusiems savo kolegoms, kurie jį norėjo nuteisti kaip narkotikų kontrabanda ir prekyba užsiimančios organizuotos gaujos vadeivą. Išteisintas klaipėdietis grįžo į užsienį, tačiau mechaniko darbas DAF vilkikų gamykloje, kaip įtariama, tapo tik priedanga. Antrą kartą Nyderlanduose sulaikytas ir į gimtinę pargabentas vyras vėl stos prieš teismą už analogiškus nusikaltimus.

Su organizuotu nusikalstamumu kovojantys Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai sudėliojo paskutinius taškus tarptautiniu mastu veikusios ir labai didelius kiekius į Lietuvą kontrabanda iš užsienio narkotines bei psichotropines medžiagas įveždavusios, jas platinusios bei pagal užsakymus į kitas šalis gabenusios gaujos byloje. Sulaikytas paskutinis jos narys - 47 metų R.Lomsargis. Jis įvardijamas, kaip vienas iš grupuotės vadeivų bei pagrindinių nusikaltimų organizatorių.

Buvęs klaipėdietis ieškotas nuo 2019 metų. Pagal išduotą Europos arešto orderį antrankius jam uždėjo Nyderlandų Karalystės pareigūnai. Vyras jau pargabentas į Lietuvą. Įtariamajam teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę - leido suimti trims mėnesiams.

Buvusio policininko R.Lomsargio bendru tapo oficialiai vienam uostamiesčio baikerių klubui vadovavęs 48 metų verslininkas, tarptautiniais krovinių ir žmonių pervežimais mikroautobusais užsiimančios bei logistikos paslaugas teikiančios bendrovės direktorius Saulius Giniotis. Prisidengiant pastaruoju verslu nusikaltimai daryti kartu su Skandinavijos baikeriais. Įtariama, kad Nyderlanduose gyvenęs R.Lomsargis buvo atsakingas už kvaišalų įsigijimą.

2018 m. gegužės mėnesį S.Giniotis ir jo 48 metų bendrininkas Mindaugas Petraitis sulaikyti Helsinkyje. Kartu su klaipėdiečiais įkliuvo šioje šalyje gyvenantis lietuvis ir vienas Suomijos pilietis. Pas juos rasti apie 6 kg amfetamino ir virš 12 tūkst. tablečių su psichotropiniais vaistais.

Tų pačių metų rugsėjo mėnesį Helsinkio teismas S.Giniočiui ir M.Petraičiui skyrė pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmes. S.Giniotis į Lietuvą šių metų vasarį grąžintas neatlikęs jos iki galo. Suomiai sutiko, kad tai jis padarytų gimtinėje, kurioje jam gresia papildomi ilgi metais belangės už čia įvykdytus sunkius nusikaltimus.

Nežinodami apie Suomijoje įkliuvusius bendrininkus, likę grupuotės nariai tęsė veiklą ir organizavo labai didelio kiekio kvaišalų kontrabandą į Lietuvą. Tačiau planas neišdegė, nes jie labai greitai sulaikyti Kaune. Padedami „Aro" kovotojų, Klaipėdos apskrities VPK kriminalistai su įkalčiais (paimtų kvaišalų gatvės kaina siekia apie 650 tūkst. eurų) sučiupo 28 kaunietį Luką Dobravolskį ir du klaipėdiečius - 44 metų Mindaugą Duką ir 30-metį Šarūną Bružą.

Prieš Kauno apygardos teismą stojusiems M.Dukai ir Š.Bružui paskirtos 4-4,6 metų laisvės atėmimo bausmės. Savo kaltės nepripažinęs L.Dobravolskis, Lietuvos apeliacinio teismo sprendimu, laisvės neteko 12 metų ir 9 mėnesiams.

R.Lomsargiui, kuriam gresia iki 15 metų laisvės atėmimas, teisiamųjų suolas nebus naujiena. Lygiai prieš dešimtmetį Klaipėdos apygardos teismas jį išteisino dėl narkotikų gaminimo, perdirbimo, įgijimo, laikymo, gabenimo bei siuntimo labai dideliais kiekiais, turint tikslą parduoti bei platinti, taip pat ir kvaišalų kontrabandos.

R.Lomsargio bėdos prasidėjo 2008 metų vasarą, kai policija sulaikė kelis klaipėdiečius ir likvidavo Klaipėdos apskrityje platinamų narkotikų tiekimo iš Nyderlandų „kanalą". Kvaišalai slėpti lengvųjų automobilių, kurie Lietuvą pasiekdavo pakrauti ant vilkikų priekabų, padangose. Po to krovinys keliaudavo į išnuomotus garažus ir vėliau būdavo perduodamas gatvės platintojams.

Teisėsaugininkai šios gaujos lyderiu įvardijo tuo metu Nyderlanduose su šeima jau kelis metus gyvenusį R.Lomsargį. Vyro atžvilgiu išduotas Europos arešto orderis. Jis sulaikytas likus vienai dienai iki naujųjų 2009 metų ir pargabentas į gimtinę.

Savo kaltę neigęs R.Lomsargis tikino, kad dirba mechaniku DAF gamykloje, kurioje surenkami vilkikai. Vyriškio teigimu, jį neteisingai apkaltino vienas iš sulaikytų asmenų, kuris bendradarbiavo su policija ir taip išvengė bausmės.

„Neslėpsiu, lyg akmuo nusirito. Pasiimsiu teismo išteisinamąjį nuosprendį ir vešiu jį parodyti į Olandiją, kad įsitikintų, jog nesu koks nusikaltėlis. Olandai labai ilgai sprendė ar mane išduoti Lietuvai. Tik grąžintas, buvau mėnesiui uždarytas į areštinę. Pareigūnai vertė prisipažinti tai, ko nesu padaręs. Priešingu atveju, žadėjo, kad bus „labanaktis". Man dabar net gėda pasakyti, kad aš ir pats kažkada buvau policininkas", - po teismo posėdžio „Vakaro žinioms" tada sakė R.Lomsargis.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder