prostitucija

Daugėja sekso paslaugų skelbimų: vietines moteris keičia atvykėlės iš kitų šalių, transseksualės

(5)

Prostitucija Lietuvoje auga, pastebi policija. Vien Klaipėdoje nuo metų pradžios pareigūnai sučiupo ir nubaudė 100 sekso paslaugų pardavėjų.

Savo kūną siūlančių merginų ir net jomis apsimetančių vaikinų pasiūlymai mirga skelbimų portaluose, internete net egzistuoja pokalbių svetainė, kurioje prostitučių klientai aptarinėja patirtis, kainas, išvaizdą ir net dalijasi nuotraukomis.

Klaipėdos policininkai bute filmuoja pričiuptas prostitutes. Merginos dangstosi veidus, ant stalo mėtosi eurai, stovi prezervatyvų dėžutės. Tokius reidus pas laisvo elgesio moteris pareigūnai organizuoja dažnai. Sučiumpa ir jų klientus.

Jų nuo metų pradžios vien uostamiestyje pareigūnai sugavo ir nubaudė trylika, o prostitučių – kone šimtą, tad, pasak pareigūnų, šis Lietuvoje nelegalus verslas ne tik išlieka populiarus, bet ir auga. Prostitutės paslaugoms naudojasi laikinai nuomai siūlomais butais.

„Šiai dienai, lyginant su ankstesniu laiku, ji yra suaktyvėjusi. Galim sakyti, kad susidomi greitais ir lengvais pinigais. Todėl mes irgi aktyvinam savo darbą šioje srityje. Nuo metų pradžios esame nustatę 84 tokio tipo pažeidimus“, – komentuoja Prevencijos skyriaus viršininkas Marius Dabulskis.

Už vertimąsi prostitucija arba naudojimąsi jų paslaugomis už atlygį gresia bauda nuo 90 iki 140 eurų. Jei pažeidimą žmogus padaro pakartotinai, bauda gali išaugti iki 300 eurų. Tiesa, lietuvaičių prostitučių įkliūna vis mažiau. Pareigūnai spėja, kad joms labiau apsimoka darbuotis užsienyje, kur pinigai geresni.

Tačiau mūsų tautiečių vietą sparčiai užima atvykėlės iš Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos ar net egzotinių šalių. Yra ir translyčių, įvairių rasių atstovų.

„Yra keletas atveju iš egzotinių šalių. – Ką tai reiškia? – Tai, kad tos atstovės yra daugiausia transseksualės“, – aiškina M. Dabulskis.

O susirasti prostitutę Marijos žemėje tikrai nėra sunku. Skelbimų portalai lūžta nuo paslaugas siūlančių moterų ir merginų. Dažnai skelbime paslaugą jos įvardija erotiniu masažu, tačiau paskambinus nurodytu numeriu pasirodo, kad tai tik maskuotė.

Pirmas skambutis merginai, pasivadinusiai Išdykėles slapyvardžiu: „30 eurų kainuoja seksas ir oralinis. Ir tik greitukai. – Tik greitukai? – Jo, nėra pas mane valandom. Atėjai, bėriuką nuleidai ir išėjai. – O kiek yra tas greitukas? – 15 minučių vienas orgazmas. Tikrai su nepažįstamu žmogumi nereikia dulkintis ten pusvalandį ar valandą.“

Skelbimuose ir moterys gali rasti erotinį masažą joms galinčių atlikti vyriškų rankų ir ne tik jų. Taip pat nuskriausti neliks vyriško masažo norintys vyriškiai. Nuotraukos skelbimuose dažniausiai užmaskuotais veidais, o kur šie matomi – tikėtina, kad fotografijos tiesiog vogtos. Gausu ir kirilica rašytų skelbimų. Skambiname save prisistatančiai Sašai.

Informacija glausta: „50 už pusvalandį. Už klasikinį seksą ir minetą su prezervatyvu.“

O Klaipėdos vyrai, kurie merginos nenori įvertinti vien pasikalbėję telefonu, gali daug informacijos rasti specialiame forume internete. Ten prostitučių klientai dalijasi jų nuotraukomis ir aptarinėja kainas bei paslaugų kokybę: „Karoče ten konvejeris. Priima tik puse valandos. 50 eurų. Atvariau sutartu laiku, tai dar pusę valandos laukiau. Bet neužteko kantrybės, tai išvažiavau.“

Apie kitas atsiliepimai geresni: „Buvęs prieš mėnesį gal. Senesnė nei foto. Manyčiau apie 40, pasitiko gurkšnodama vyną, gan maloni, bendrai nieko ypatingo. Nuleisti garą tiko.“

Forume nemažai diskusijų ir prostitucijos legalizavimo tema. Dauguma lankytojų pasisako už tai. Panašios nuomonės ir dauguma praeivių Klaipėdos centre:

„Aš manau, kad kiekvienas žmogus turi teisę ir, manau, visiems būtų nuo to geriau.“

„Tada ir patikrinti yra lengviau, ir tada moterys privalėtų pasitikrinti, turėti kažkokius leidus sveikatos. Ir mokesčius turėtų mokėti. Visiem būtų nuo to geriau.“

„Reikia. Bus biški geriau. Mokės palūkanas.“

„Mano nuomone, vienareikšmiškai ne legalizuoti, bet ieškoti kitų sprendimų būdų. Ir pagalba moterims, kurios jau yra tame. Nes tikrai reikalinga pagalba. Nes tai su seksualine prievarta susiję ir yra kita pusė, kuri naudojasi.“

Tokiai nuomonei pritaria ir su likimo nusikraustomomis moterimis dirbančio centro vadovė. Pasak jos, moterims, pakliuvusioms į prostitucijos liūną, padėti būtina, mat pačioms iš jo išbristi be galo sunku. Dalis dar vaikystėje patiria seksualinį smurtą, tačiau daugumą motyvuoja lengvi ir greiti pinigai, kurie tampa svarbesni už savivertę.

Policijos duomenimis, prostitutės aptarnauja nuo vieno iki septyniolikos klientų per dieną. Tad dienos uždarbis gali siekti 800 eurų ir kur kas daugiau. Todėl tokioms moterims padėti gali tik ilgi pokalbiai ir įtikinėjimai, sako specialistai. Mat priešingu atveju moteris pasieks visišką dugną, kuriame karaliauja narkotikai ir alkoholis.

„Buvo tokių atvejų, kurias tiesiog artimieji įstūmė į tą prostituciją dėl pinigų. Pavyzdžiui, vat mama sako – kas čia tokio, tau ten tik reikės pagulėti su vyrais. Tai va reikėtų žiūrėti ir tos pačios mamos praeitį ir kodėl ji su savo vaiku taip elgiasi“, – kalba Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro vadovė Dalia Puidokienė.

Ir vis dėlto sunaikinti prostitucijos, ko gero, neįmanoma. Ne veltui ji laikoma seniausia pasaulio profesija. Ne išimtis ir Lietuva. Sovietmečiu Klaipėda buvo tikra prostitučių Meka. Daug uždirbantys ir net džinsus galintys padovanoti jūreiviai buvo idealūs klientai.

Papildomai moterys prisidurdavo iš KGB, kuriai jos tuos pačius jūreivius ir šnipinėjo. Prostitutės tuomet uostamiestyje vadintos 16-ąja divizija. Viena tokio pavadinimo teorija sako, kad dabar Kretingos vadinama gatvė, anuomet turėjo 16-osios divizijos vardą ir būtent gyvendavo daugiausiai prostitučių. Yra ir kita pavadinimo kilmės versija.

„Tai yra susiję su lietuviška 16-ąja divizija, po Antrojo pasaulinio karo, kad viskas buvo organizuota ir tai suvokiamas kaip darbas su Vakarais priešiškais. Kur moterys atlieka tam tikrą, irgi, galima sakyti, patriotinę funkciją“, – pasakoja Klaipėdos universiteto sociologas Liutauras Kraniauskas.

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, prostitutes kontroliuoti ėmė organizuoto nusikalstamumo atstovai. Pagrindiniu tokių moterų susirinkimo ir darbo tašku uostamiestyje tapo seniai tokios reputacijos jau atsikratęs Klaipėdos viešbutis. Pavarčius senus laikraščius, galima rasti nemažai skelbimų apie siūlomas paslaugas.

Viename skelbime rašoma: „Jeigu jūs pirmą kartą Klaipėdoje ir nežinote, kaip praleisti laiką, jauna simpatinga mergina lydės jus visur ir visada bet kuriuo paros metu.“ Atsirado ir eskorto paslauga – turtingus klientus lydėdavo gražios ir tvarkingos moterys, jau pramintos naktinėmis plaštakėmis.

„Faktiškai būdavo galima sutikti tokių įvairiausių atvejų nuo 10 litų, kada tu susiduri su moterimis, kurios turi priklausomybių nuo narkotinių medžiagų ir tam, kad išgyventi būtent aukoji savo kūną. Ligi tokių labai ekskortinių kurios paslaugos faktiškai galėdavo kainuoti iki 8000 litų“, - kalba L. Kraniauskas.

Ir vis dėlto, kad ir kokios išdykusios plaštakės buvo pirmąjį nepriklausomybės dešimtmetį, kažin ar kuri susimąstė apie tokias paslaugas, kokių galima rasti šiomis dienomis. Drėgnumo deive pasivadinusi mergina internete už 16 eurų siūlo nusipirkti jos dėvėtas kelnaites, už šešis eurus galima įsigyti tualetinio popieriaus, kuriuo Drėgnumo deivė ką tik nusausino savo vaginą, o už septynis – jos pagadinto oro indelyje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder