Gauja užpuolikų, po pasiplaukiojimo baidarėmis, daužė visus iš eilės (3)

Paplaukioti baidarėmis sugalvoję poilsiautojai nė neįtarė, kaip liūdnai jiems pasibaigs ši pramoga. Juos užpuolė lazdomis apsiginklavusių vyrų gauja, kurie sužalojo tris žmones, vieną jų – sunkiai. Visgi vienas iš smurtu kaltinamų vyrų tikina, kad būtent jis buvo užpultas pirmasis, o visa ši istorija - gera pamoka.

 

Policijos suvestinėse nurodoma, kad prie upės, konflikto metu nenustatyti asmenys smurtavo prieš moterį (g. 1992 m.), vyrą (g. 1986 m.) ir neblaivų (0.92 prom.) vyrą (g. 1998 m.).

Po įvykio buvo sulaikytas įtariamasis, gimęs 1973 m.

Tačiau šis, iš pirmo žvilgsnio paprastas užpuolimas, išties yra painus ir sudėtingas konfliktas, kuriame abi pusės negaili vieni kitiems kaltinimų.

Užpuolė gauja

„Patyriau baisų išgąstį, gyvenime taip nebuvo. Mano vyras gulėjo, jį trise spardė į galvą. Prašiau bent nespirti į galvą, nes jis neseniai atsigavęs po avarijos, bet jie sakė, kad jiems nerūpi“, – Delfi pasakojo įvykių sūkuryje tą vakarą atsidūrusi moteris.

Tądien draugų kompanija, 14 žmonių, nutarė paplaukioti ir išsinuomojo baidares. Beplaukiant sulūžo vieno irklo plastmasinė dalis, o kitą jie pametė.

„Savininkas užsiprašė 50 eurų. Mes grynais surinkome 30 eurų, sakom, dabar daugiau neturim. Jis atsako, nieko nežinau, galvokit kažką. Tai gerai, nuvažiuosim iki bankomato ir pasiimsim.

Savininkas mums šaukė, kad turim 10 minučių susirinkti pinigus, laikė rankoje telefoną. Jis buvo perpykęs. O tada iš už kampo pasipylė pagaliais ginkluotų žmonių gauja, ten buvo gal 10 žmonių“, – prisiminė moteris.

Pašnekovė pati buvo pastumta ir gavo smūgį į galvą. Jos vyras suspardytas, ligoninėje jam susiuvo ausį. O vienas žmogus nukentėjo labai stipriai.

„Jam lūžusi nosis, koja, šonkaulis, plautis plyšęs, – sužalojimus vardino ji. – Gyvenime nesu mačiusi tokio vaizdo, patyriau didelę traumą. Suprasčiau, būtų rimtas dalykas, bet dėl 20 eurų.“

Po to užpuolikai išsilakstė, o nukentėjusieji į įvykio vietą iškvietė spec. tarnybas, pirmiausia atvyko dvi greitosios, o tada pasirodė policija.

„Mes pareigūnams paaiškinome situaciją. Savininkas, pamatęs policiją, pats atėjo iki mūsų. Nurodėm, kad pats savininkas mušė žmones, parodžiau trumpą vaizdo įrašą. Filmuotoje medžiagoje matosi, kaip jis su pagaliu į galvą trenkė mano vyrui. Jį iš karto užsidarė į Policijos automobilį“, – kalbėjo ji.

Moteris pridūrė, kad plaukiant sušlapo automobilio rakteliai, todėl jos giminaitė atvežė kitus, o kartu ir trūkstamus pinigus, kuriuos iškart atidavė už irklus.

Pašnekovė taip pat stebėjosi, kad policijos suvestinėje nurodomas tik vienas įtariamasis, nes ji pati pareigūnams tiksliai nurodė dar bent vieno užpuoliko duomenis.

Kaltina poilsiautojus

Delfi pavyko pakalbinti ir baidares nuomojusį vyrą, kuris daug detalių atskleisti nenorėjo, nes šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas dėl savavaldžiavimo.

„Trumpai galiu pasakyti taip. Buvo išnuomotos baidarės, iš Pasvalio 14 žmonių. Grupė žmonių buvo normali, išvažiavo blaivūs. Kita grupė grįžo girti, pradėjo muštis tarpusavyje, išlaužė, išmėtė baidares. Užėjo kalba apie atsiskaitymą dėl padarytos žalos, jie pradėjo muštis, o rezultatai, suprantat, kokie gavosi“, – sakė jis.

Vyras tikino, kad būtent poilsiautojai puolė pirmi.

„Kas čia muš žmones. Nuomoja baidares ir prie to pačio dar primuša, kaip čia gaunasi, – kaltinimais stebėjosi jis. – Ten dėl tų 20 eurų buvo kelias valandas ginčijamasi.

Šlykščiai elgėsi, pradėjo grasinti, muštis, kokie rezultatai, patys matėt. Vienas ligoninėj, kitas dar kur.“

Pašnekovo teigimu, šioje istorijoje yra ir daugiau niuansų, o apie viską galima būtų parašyti ir pamokančią knygą. Visgi, kol vyksta tyrimas, į detales jis leistis nepanoro.

Pasiteiravus, ko galima išmokti iš šio konflikto, jis atsakė: „Pamoka yra tokia: kai tu absoliučiai negerbi kitų žmonių, nesilaikai jokių padorumo taisyklių, gali elgtis kaip nori, atvažiavęs iš kažkokio didmiesčio – Pasvalio, į kaimą, žemini žmones, tai gauni paskui pamoką. Truputį apibrozdintus šonus.

Va ir pamoka visam gyvenimui. Suprantat. Pamokanti istorija, kad nereikia žeminti žmonių, iš jų tyčiotis ir vaidinti kažkokių erelių. Lazda turi du galus, tai ir gavosi taip.“

Gincai spresti yra policija nuomotojas neteisus lupdamas ir sakydamas kad jie man skoloja
taip, 2021-07-19 09:00
Aišku,.... bus laiko gerai pagalvoti,išsilaižyti žaizdas,ir vyriškai pasijuokti iš paugliško elgesio ... Perspėju! Vyrai savo bobas pažabokite prie JŪR reikalo dalies neprileiskit ,o tai teismai užtampys,ir naudos jokios nebus, tik nuostoliai ir nuoskauda visam gyvenimui !
Girinis, 2021-07-18 13:11
Prasideda... ne mano reikalas,bet Delfinariumui tokie buitiniai konfliktai tai aukso grynuolis... Pasvalio gyventojai matyt pamiro padorumą ir iš konteksto aišku negu aišku,kad gavo ko nusipelnė ir dar mažai,...čia visai ne dėl 20 eur. Pasvaliečiai ir čia norėjo sumenkinti baidarių nuomotoją....Dėl tokios sumos niekas pagaliu nemosuoja,jei tai ne gyvybės ir mirties reikalas,..Čia buvo už ką,... spaudžiam "leteną" vyrų vienybei ir organizuotumui.
Girnis, 2021-07-18 13:04
Sidebar placeholder