Gavęs motinos leidimą santykiauti su paaugle dukra, atsidūrė kameroje su mergaitės tėvu (4)

Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose neseniai užversta byla, kurios fabula verčia griebtis už galvos ir klausti – ar Lietuvoje taip išties būna?

Su jaunesne nei 16 metų mergina nuolatinius lytinius santykius turėjęs recidyvistas teigė, kad gavo draugės motinos palaiminimą draugauti su dukra, o kai dėl kitų nusikaltimų pateko už grotų, atsidūrė vienoje kameroje su draugės tėvu.

Periferijoje įvykusi istorija teisėsaugos dėmesio sulaukė po to, kai paaiškėjo, kad suaugęs vyras palaiko intymius santykius su 13–14 metų mergina.

Pareigūnai išsiaiškino, kad į teisėsaugos akiratį pateko Šilutės rajono apylinkėse gyvenantis dar labai jaunas, bet jau pasižymėjęs recidyvistas – nuo 2015 m. vyras buvo teistas net septynis kartus, daugiausia – už vagystes, smurtinius nusikaltimus.

Dėl praeitų teistumų ir dėl to, kad lygiagrečiai su byla dėl lytinių santykių pažeidžiant nepilnamečio asmens apsisprendimo laisvę turėjo dar vieną bylą, jaunas vyras sulaukė gan griežtos bausmės – Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėja Lina Nainienė jam skyrė vienų metų laisvės atėmimo bausmę.

Nors nuteistasis – jau spalvingą kriminalinę praeitį turintis asmuo, bylą teismas išnagrinėjo neviešai, greičiausiai taip siekdamas apsaugoti nepilnametę nuteistojo draugę.

Bylos duomenimis, prieš teismą stojęs V. B. nuo 2019 m. rugpjūčio iki 2020 m. rugpjūčio, tiksliai žinodamas, kad jo draugei dar nėra net 16 metų, 15–20 kartų su ja lytiškai santykiavo, pačiai merginai sutinkant ir nesant prievartos požymių.

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas vyras savo kaltę pripažino ir teigė, kad gailisi, nors ir nemano, kad dėl tokio įvykio išties reikia kelti bylą.

Anot V. B., prasidėjus draugystei tarp jo ir paauglės buvo maždaug 6 metų amžiaus skirtumas, tačiau tokiai draugystei neprieštaravo nei jo, nei pačios draugės tėvai.

Pasak vyro, nepilnametė jo draugė jau iki tol buvo turėjusi lytinių santykių, o pačios draugės mama leido jiems santykiauti, tik prigrasino neturėti vaikų.

Maža to, bylos metu V. B. teigė, kad kali vienoje kameroje su draugės tėvu, pastarasis žino apie jo ir dukros romaną, žiūri į tai teigiamai, nors pripažįsta, kad dukra per jauna buvo.

Nors poros santykiai nutrūko, recidyvistas tikino, kad vis dar palaiko ryšį su buvusia mergina laiškais ir žinutėmis.

Kad merginos motina išties galėjo žinoti apie dukros seksualinį gyvenimą, patvirtino ir tyrimo metu pareigūnų užfiksuotas recidyvisto ir jo draugės telefoninis pokalbis – abu jaunuoliai kalbėjo apie tai, kad merginos mama supranta, kad tarp jų yra lytinių santykių.

V. B. versiją patvirtino ir pati nepilnametė, apklausta ikiteisminio tyrimo metu.

Mergina teigė, kad jos ir vyresnio vaikino draugystė truko apie metus, per šį laikotarpį jų santykiai buvo itin artimi, tačiau vėliau atšalo.

Nepilnametė patvirtino, kad lytiniai santykiai tarp jos ir V. B. prasidėjo praėjus kelioms savaitėms nuo draugystės pradžios ir tęsėsi kurį laiką, ji nakvodavo savo draugo namuose.

Dėl nusikalstamos poros teko pasiaiškinti ir abiejų jaunuolių motinoms.

Nepilnametės motina patvirtino, kad žinojo, jog dukra draugauja su pilnamečiu vaikinu, nes šis lankydavosi jos namuose, o ji pati atžalą ragino neprasidėti su vyresniu vaikinu, tačiau matėsi, kad dukra įsimylėjusi, nelabai ir girdi, ką jai sako motina.

Anot liudytojos, nors atžala nesakė, iš jos elgesio suprato, kad dukra turi lytinių santykių su savo vaikinu, bet jam priekaištų nereiškė.

V. B. motina teigė, kad sūnaus nepilnametė draugė nakvodavo pas juos, su savo motinos leidimu, taigi ir lytinių santykių, anot jos, būta.

Motina pripažino supratusi, kad sūnaus draugė – nepilnametė, tačiau teigė nieko negalėjusi padaryti: jei jau mergaitės motina leido, tai leido.
 

Raktažodžiai
Isigimelis ir degradai.
Stepas, 2021-09-08 18:04
Isigimelis ir degradai.
Stepas, 2021-09-08 18:03
Isigimelis ir degradai.
Stepas, 2021-09-08 18:03
Sidebar placeholder