Generalinė prokurorė: per metus dėl seksualinio vaikų išnaudojimo pradedama apie 200 tyrimų

Per metus dėl seksualinio vaikų išnaudojimo pradedama apie 200 ikiteisminių tyrimų, antradienį susitikusi su opozicine Seimo Darbo partijos frakcija informavo generalinė prokurorė Nida Grunskienė.

„Atsakant į klausimą, kiek buvo pradėta ikiteisminių tyrimų dėl seksualinio vaikų išnaudojimo – 2020 metais tokių buvo 172 ikiteisminiai tyrimais, 2021 metais – 223 ikiteisminiai tyrimai ir 2022 metais – 199 ikiteisminiai tyrimai“, – per posėdį sakė N. Grunskienė.

Pasak jos, iš viso 2022 metais dėl vaikų seksualinio išnaudojimo užregistruotos 247 nusikalstamos veikos, ištirtos 343 nusikalstamos veikos, nutrauktas tyrimas dėl 139 veikų. Generainė prokurorė pabrėžė, kad šie duomenys – apie nusikalstamas veikas, o ne ikiteisminius tyrimus.

Generalinė prokurorė taip pat pristatė, kad 2020 metais teismui buvo perduota 110 bylų dėl 272 nusikalstamų veikų, teismui perduoti 122 asmenys, nutraukti 107 ikiteisminiai tyrimai. 2021 metais teismui buvo perduotos 127 bylos dėl 260 nusikalstamų viekų, perduoti 146 asmenys, 96 ikiteisminiai tyrimai nutraukti.

2022 metais į teismą buvo perduotos 95 bylos dėl 204 nusikalstamų veikų, iš viso buvo užregistruotos 247 nusikalstamos veikos, nuo kurių nukentėjo 236 vaikai.

Generalinė prokurorė antradienį su Darbo partijos frakcija susitiko atsakyti į bendro pobūdžio klausimus apie ikiteisminius tyrimus dėl seksualinių nusikaltimų prieš mažamečius ir nepilnamečius.

„Darbiečiai“ prokurorės prašė nurodyti, kiek per pastaruosius trejus metus buvo pradėta ikiteisminių tyrimų dėl seksualinių nusikaltimų prieš mažamečius ir nepilnamečius, kiek bylų buvo perduota teismams, kiek asmenų buvo pripažinta kaltais, ar yra renkama informacija, kiek asmenų pakartojo seksualinius nusikaltimus.

Frakcija N. Grunskienę pasikvietė Generalinei prokuratūrai paskelbus apie buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikštus įtarimus dėl galimo nepilnamečio ir mažamečio asmens seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo prieš keturis asmenis. Kaip įtariama, šios veikos įvykdytos jam esant Seimo nariu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder