Grybais prieš depresiją: homeopatinių vaistų ieškojęs lietuvis pripažintas narkotikų kontrabandininku

Kažko, kas padėtų ištverti tamsią žiemą ir niūrias nuotaikas, ieškojęs jautrios psichikos lietuvis, galbūt pats to nežinodamas, tapo narkotikų kontrabandininku. Tokią neįprastą istoriją išnagrinėjo Vilniaus apygardos teismas.

Depresines nuotaikas vyras bandė gydytis netradicinėmis priemonėmis, kurių paieškos galiausiai privedė prie to, kad lietuvis užsisakė grybienos iš užsienio.

Kaip paaiškėjo, pastaroji buvo iš glotniagalvių genties, o šios genties grybai laikomi psichotropiniais.

Taip vyras užsitraukė atsakomybę ir dėl narkotikų kontrabandos, ir dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

Vilniaus apygardos teisme išnagrinėtos bylos duomenimis, vyras šių metų vasario 21 d. internetu užsisakė kiek daugiau nei 38 gramus glotniagalvių grybų genties grybienos iš tiekėjų Olandijoje, už tai sumokėjo beveik 60 eurų.

Tačiau siuntinio nesulaukė – kovo pabaigoje į Lietuvą atgabentą siuntinį patikrino muitinės darbuotojai, aptikę šiuos grybus.

Kaip kiek vėliau paaiškėjo, grybukų būta nepaprastų; glotniagalvių grybienoje yra psilocibino – į LSD panašios cheminės medžiagos, sukeliančios haliucinacijas.

Nors narkotikų kontrabanda – gan rimtas nusikaltimas, pastaruoju metu Lietuvoje į tokias bylas, kai įkliūvama iš užsienio siunčiantis kanapių dalis, raminančiuosius vaistus ar kitas ne itin pavojingas medžiagas, imta žiūrėti ne taip formaliai ir vertinama, kad visgi tai nėra tradicinė narkotikų kontrabanda, kai dideli narkotinių medžiagų kiekiai įvežami turint tikslą jas realizuoti.

Kadangi vyras kaltę pripažino, teisėja Jurgita Kolyčienė skyrė jam tik aštuonių mėnesių laisvės apribojimo bausmę.

Žiemos tamsa ir karantinas

Magiškų grybukų atsisiųsti bandžiusio vaikino motina ikiteisminio tyrimo metu tikino, kad kartu gyvenantis jos sūnus tikrai nieko nevartoja, nes aktyviai gyvena ir tokiems dalykams neturi laiko.

Tačiau pats vyras pripažino, kad grybai – jo užsakyta prekė.

Tiek ikiteisminio tyrimo, tiek bylos metu vyras teigė, kad yra jautresnės psichikos, jau keletą metų dėl savo emocinės būklės reguliariai lankosi ir pas psichologą, ir pas psichiatrą, tačiau praėjusį vasarį jo psichologinė būsena buvo sudėtinga – slėgė ir žiemos tamsa, ir užsitęsęs karantinas.

Kadangi įprasti vaistai nepadėjo, vyras nusprendė gydytis ir savais metodais: mokslinėje literatūroje pasiskaitęs, kad „magiški grybai“ duoda teigiamą rezultatą gydant depresyvias nuotaikas, sėdo prie kompiuterio ir ėmė ieškoti, ar būtų galima tokių dalykų nusipirkti.

Anot nuteistojo, reikiamų grybų jis ieškojo ne tamsiajame internete, vadinamajame darknete, bet pasitelkdamas „Google“ paieškos sistemą, kol rado tinkamą internetinę parduotuvę.

Kadangi viskas atrodė legalu ir švaru, vyras teigė manęs, kad perka ne haliucinogeninius, bet homeopatinius grybus.

Pasak lietuvio, perkant grybus interneto parduotuvėje galbūt ir buvo kur nors nurodyta, kad tokių prekių į Lietuvą siųstis negalima, tačiau jis to nepastebėjo.

Į teisėsaugos akiratį patekęs vyras, užsidirbęs pirmąjį teistumą, teigė savo pamoką išmokęs – daugiau savarankiškai tvarkytis su emocine sveikata nebandysiantis.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder