Į agurkinių lyderio turtus nusitaikiusiam antstoliui – problemos

Kaune veikusios modernios ir visoje Lietuvoje pagarsėjusios agurkinių gaujos lyderiu laikomas Saulius Velečka - Agurkas ir už grotų lieka neeiliniu veikėju. Nors garsus nusikaltėlis – jau nuteistas, o jo aukoms padaryta žala turėtų būti atlyginta iš Agurko sukauptų turtų, prie pastarųjų prieiti nėra taip lengva.
 

Nuo 2011 m. už grotų gyvenantis S. Velečka 2017 m. gruodį buvo nuteistas Klaipėdos apygardos teisme, 2020 m. balandį Lietuvos apeliacinis teismas sugriežtino Agurkui skirtą bausmę – skyrė 17 su puse metų laisvės atėmimo, taip pat nurodė konfiskuoti iš nusikalstamos gaujos lyderio daugiau nei 1 mln. eurų ir atlyginti padarytą žalą.

Galutinį tašką agurkinių byloje Lietuvos Aukščiausiasis Teismas padėjo šių metų birželio 23 d., laisvės atėmimo bausmę S. Velečkai sutrumpinęs iki 16 metų.

Praėjusių metų gegužę Klaipėdos apygardos teismas priėmė vykdomąjį raštą, kuriuo pavesta iš S. Velečkos išieškoti apie 20 tūkst. eurų padarytai žalai atlyginti.

Pastarąjį pavedimą vykdyti ėmė antstolis Saulius Mulevičius, kurio vertinimu, dalį turto S. Velečka perleido savo sutuoktinei, pramogų pasaulyje žinomai buvusiai atlikėjai Marinai Bui - Velečkienei.

Padarius prielaidą, kad nuo 2015 m. kartu vedybinį gyvenimą kuriantys sutuoktiniai, nors vienas iš jų visą šį laiką praleido už grotų, bendrai naudoja turimą turtą, antstolis nurodė areštuoti M. Bui - Velečkienės žinioje turimą automobilį kaip S. Velečkos nuosavybę.

Toks poelgis antstoliui sukėlė problemų ir nepatogumų – S. Velečkos sutuoktinė apskundė antstolį S. Mulevičių Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai (VDAI), nurodydama, kad antstolio kontoroje buvo netinkamai tvarkomi jos asmens duomenys, jie buvo atskleisti tretiesiems asmenims.

Tačiau ši institucija skundą atmetė. Tokį VDAI sprendimą pareiškėja apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, prašydama įpareigoti VDAI iš naujo išnagrinėti jos skundą, bet ir administracinis teismas M. Bui - Velečkienės skundą atmetė, konstatuodamas, kad VDAI tinkamai atliko tyrimą ir jokių pažeidimų neatliko.

Tuo antstolio nemalonumai formaliai dar nesibaigia – pareiškėja turi galimybę nepalankų teismo sprendimą apskųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Didelius turtus galėjo perleisti žmonai Kaune veikusi agurkinių gauja vertėsi didelių kiekių narkotikų kontrabanda ir platinimu, smurtiniais ir turtiniais nusikaltimais, o gaujos lyderiu laikomas S. Velečka buvo nuteistas už nužudymą, neteisėtą laisvės atėmimą ir plėšimą.

Lietuvoje ir užsienyje veikusi gauja iš prekybos narkotikais ir kitų nusikaltimų užsidirbo nemažai pinigų, į kuriuos bylos metu nusitaikė teisėsauga.

Kaip minėta, konfiskuotiną vien Agurko turtą apeliacinis teismas buvo įvertinęs 1 mln. eurų, bendras konfiskuotinas agurkinių turtas Apeliacinio teismo buvo įvertintas maždaug 5 mln. eurų.
 

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder