cigarečių kontrabanda

Į Lenkiją stogo dangą vežusiame vilkike - 2 milijonų eurų vertės cigarečių kontrabanda

Vilniaus rajone Lavoriškių poste muitinės pareigūnai tranzitu į Lenkiją stogo dangą vežusiame vilkike aptiko paslėptas apie 1000 dėžių rūkalų už maždaug 2 mln. eurų, antradienį pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba. 

Anot jos, dėl praėjusį ketvirtadienį Lavoriškėse sulaikytos cigarečių kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Muitinės žiniomis, apie 1 val. iš Baltarusijos įvažiavo krovininis vilkikas „Iveco“, vairuojamas Baltarusijos piliečio. Pastarasis muitinės pareigūnams deklaravo tranzitu per Lietuvą į Lenkiją vežantis 20 tonų stogo dangos. Krovinį vizualiai patikrinusiems muitininkams kilo įtarimų, kad prekėmis gali būti maskuojama kontrabanda.

Patikrinus „Iveco“ rentgeno kontrolės sistema nustatyta, kad paletės su stogo danga tebuvo sukrautos puspriekabės gale. Likusi mašinos dalis buvo pilna dėžių su baltarusiškomis cigaretėmis.

Anot muitinės, dėl sudėtingų krovos darbų kol kas nežinomas tikslus šių nelegalių rūkalų skaičius, bet pareigūnų vertinimu puspriekabėje turėtų būti apie 1000 dėžių (500 tūkst. pakelių) cigarečių. Tokio krovinio vertė su mokesčiais siektų apie 2 mln. eurų.

Kaip skelbia Muitinės kriminalinė tarnyba, vilkikas ir cigaretės sulaikyti, vairuotojas paleistas, skyrus kardomąsias priemones – dokumentų paėmimą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder