Henrikas Daktaras

Ir vėl nepavyko: Henytės prašymas išleisti jį į laisvę liko neišgirstas

Visam likusiam gyvenimui už grotų pasiųstam didžiausiu Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetu ilgus metus tituluotam Henrikui Daktarui viltis kada nors įkvėpti laisvės oro tenka atidėti mažiausiai metams.

Vakar Lietuvos apeliacinis teismas nesutiko 63 metų H.Daktarui paskirtą laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę pakeisti į terminuotą, galinčią jau po kelerių metų atverti jam vartus į laisvę. Šis verdiktas yra neskundžiamas.

H.Daktarą ir jo artimuosius šis sprendimas nuvylė. Jie neslėpė, kad vylėsi sulaukti Temidės palankumo.

Tai jau antra analogiška nepalanki teismo nutartis, kurią šiais metais išgirdo kaunietis. Vasario viduryje tokio Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos teikimo netenkino ir Kauno apygardos teismas. Tą patį pastarasis padarė ir 2019 metų gruodį.

Skundą Lietuvos apeliaciniam teismui parašusiam H.Daktarui nepadėjo ir dviejų kalėjimų kapelionų laidavimas. Apie neva už grotų persiauklėjusį ginamąjį kalbėjęs advokatas jam siūlė skirti tokiais atvejais numatytą pačią švelniausią terminuotą bausmę - penkerius metus nelaisvės. Vėl prašytis į laisvę kaunietis galės tik po metų.

Galutinę subendrintą laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę Lietuvos apeliacinis teismas H.Daktarui skyrė 2015 metų birželio 30 d. Už organizuoto ginkluoto susivienijimo sunkiems ir labai sunkiems nusikaltimams daryti įkūrimą bei vadovavimą jam, taip pat pripažinęs kaltu ir dėl nužudymų. Iš viso jis už grotų (skaičiuojant teistumus 1997 ir 2006 metais) praleido jau ilgiau nei 21 metus. Pirmą kartą nuteistas sulaukęs devyniolikos metų.

Viltį įkvėpti laisvės oro H.Daktarui suteikia 2019 metų kovą Seimo priimta įstatymų pataisa, kuri likusiam gyvenimui į belangę pasiųstam asmeniui, įkalinime išbuvusiam 20 metų, leidžia prašyti teismo peržiūrėti bausmę ir skirti terminuotą (nuo penkerių iki dešimties metų).

Tačiau teismai jau ne kartą konstatavo, kad vien tai, jog H.Daktaras jau kali ilgiau nei du dešimtmečius, nesudaro pagrindo keisti jam paskirtą bausmę.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder