Iš globos namų pabėgusi paauglė pusmetį gyveno pas nusikaltėlį, per tą laiką pastojo (10)

Iš globos namų pabėgusi penkiolikmetė maždaug pusmetį sugebėjo gyventi savarankiškai ir išlikti nesugauta, nors per tą laiką retkarčiais parašydavo ir mamai, ir globos centro vadovybei. Lietuvoje tokia situacija – neįmanoma? Pasirodo, tokia, deja, yra nepagražinta Lietuvos tikrovė.
 

Globos centro penkiolikmetė auklėtinė 2020 m. rugpjūtį pabėgo iš gydymo įstaigos ir iki 2021 m. sausio 5 d. sugebėjo išlikti nesugauta.

Į globos namus mergina buvo grąžinta tik per netikėtą atsitiktinumą – paauglė buvo apsistojusi pas ne kartą teistą draugą, į kurio namus sausio pradžioje pasibeldė policija.

Taip, net neieškodami, pareigūnai ir aptiko pabėgusią paauglę. Kaip vėliau paaiškėjo, dar vasarą pasprukusi nepilnametė susidėjo su vos pilnametystės sulaukusiu, bet jau ne kartą teistu vaikinu, kartu gyveno ir, nepaisydama jauno amžiaus, aktyviai užsiėmė lytiniais santykiais.

Anot teisėsaugos, nėra abejonių, kad lytinių santykių būta bent kartą, kadangi kitaip mergina nebūtų galėjusi pastoti.

Tačiau pati paauglė pripažino, kad šių santykių būta nuolatos ir pastovių. Istorija gal nebūtų iškilusi į dienos šviesą, jei pabėgėlę priglaudęs vaikinas nebūtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už lytinius santykius su jaunesne nei 16 metų mergina, ką daryti draudžia Lietuvos įstatymai.

Nors yra itin jauno amžiaus, nuo 2020 m. birželio vaikinas buvo jau tris kartus teistas už vagystę, plėšimą, keletą smurtinių nusikaltimų ir viešosios tvarkos trikdymų.

Pastaroji byla jam buvo jau ketvirtoji, joje vaikinas dalyvavo atlikdamas laisvės atėmimo bausmę.

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas nusikaltėlis pripažino, kad faktiškai slėpė nepilnametę savo draugę, teigė, kad ir toliau palaiko su ja ryšius, o lytinių santykių, anot jo, būna visose draugystėse.

Pasak vaikino, kai penkiolikmetė pastojo, jis ir pats laukė, kada gims kūdikis, tačiau draugė persileido.

Jaunas nusikaltėlis teigė, kad planuoja ateitį sieti kartu su drauge, norėtų ir toliau būti su ja kartu.

Tačiau to dar teks palaukti – teismo teisėja vaikinui skyrė 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kuri buvo pridėta prie dar neatliktos laisvės atėmimo bausmės.

Į laisvę nuteistasis turėtų išeiti tik 2022 m. rudenį.

Tragiška draugystė

Po maždaug penkių mėnesių surasta paauglė, kuriai šešiolika suėjo metų pradžioje, iš esmės patvirtino savo draugo parodymus.

Anot merginos, praėjusį rugpjūtį ji pabėgo iš klinikų, į kurias buvo nuvežta apžiūrėti, tuomet, jei tikėtume jos parodymais, pasiskolinusi „iš tetos“ pinigų pakeleivingais automobiliais nusigavo iki savo draugo, su kuriuo draugauti buvo ėmusi jau anksčiau.

Pirmosios apklausos metu paauglė pripažino – visus tuos mėnesius, kai gyveno kartu, mylėjosi dažnai, visada savo noru, be jokios prievartos, nes myli vienas kitą.

Galiausiai maždaug lapkričio mėnesį paauglė pastebėjo, kad greičiausiai yra nėščia, o draugo nupirkti nėštumo testai tai patvirtino.

Anot merginos, per visus šiuos mėnesius ji nebuvo išėjusi iš draugo buto, o pastarasis iš savo uždirbamų pinigų pirkdavo maistą, higienos prekes ir kitus būtinus daiktus.

Netiesiogiai paauglė buvo atskleidusi, kad taip ketino slapstytis tol, kol jai sueis 18 metų, tačiau netikėtai į draugo namus pasibeldusi policija planus sujaukė – draugą pareigūnai išvežė į pataisos namus, o patikrinus paauglės duomenis paaiškėjo, kad mergaitė yra ieškoma kaip pabėgusi iš globos namų.

Merginai sugrįžus į globos namus, greitai paaiškėjo, kad paauglė grįžo „su kraiteliu“.

Tačiau tolesnė istorija neturi laimingos pabaigos – kaip paaiškėjo, nėštumo būta su patologija, galiausiai kūdikio laukimas baigėsi persileidimu.

Dingusiosios žinutės

Įdomi šios istorijos detalė – penkis mėnesius besislapsčiusi paauglė nebuvo pradingusi be žinios, apie save pranešdavo tiek motinai, tiek globos namų vadovei.

Užsienyje gyvenanti mergaitės mama apklausos metu teigė, kad dingusi dukra jai bent kartą skambino ir rašė, pranešė, kad gyvena su draugu ir jai viskas yra gerai.

Tačiau, anot motinos, mergaitė buvo atsargi ir bendrauti vengė, baimindamasi, jog išduos savo buvimo vietą.

Panašiai su paaugle susirašinėjo ir globos centro vadovė. Pasak jos, rugpjūtį pabėgusi mergina vėlų lapkritį socialiniame tinkle parašė jai, kad yra nėščia.

Vadovė teigė klaususi, ar paklydėlė ketina sugrįžti, tačiau ši atsakė, kad ne – globos namuose jai nepatinka, todėl ji planuoja slapstytis tol, kol sulauks pilnametystės.

Tamsūs įtarimai

Kaip vėliau paaiškėjo, jauna pora neleido laiko užsidariusi namuose – tiek prieš pabėgimą, tiek po jo bendravo su kitais probleminiais paaugliais ir jaunuoliais, bėgančiais iš namų, turinčiais problemų su teisėsauga.

Pastarieji buvo apklausti kaip potencialūs liudytojai, tačiau jų pasakojimai – kiek kitokie nei versija, kurią pateikė nuteistas vaikinas su pastojusia savo drauge.

Anot liudininkų, iš globos namų sprukusi paauglė galėjo turėti lytinių santykių ne su vienu vaikinu ir vyru, sklido kalbos, jog su vyrais nepilnametė mylisi ir už pinigus.

Anot vienos apklaustos šešiolikmetės, pabėgusi paauglė lapkritį pasikvietė ją pasikalbėti, nes buvo pasimetusi – sakė, kad yra nėščia, tačiau nežino, kas yra vaiko tėvas, nes kasdien miega su skirtingais vyrais.

Pati nepilnametė tokias kalbas apklausos metu paneigė ir nurodė, kad nemiegojo nė su vienu iš liudytojų nurodytų vyrų, tokių ryšių išsigynė ir potencialūs „kavalieriai“.

Ikiteisminio tyrimo metu taip pat buvo atliktas DNR testas, kuris patvirtino bent tai, kad negimusio vaisiaus tėvu išties
 

Pedofilas.
S, 2021-08-01 23:12
Turi būti baisu globos namuose, jeigu merginai geriau gyventi su nusikaltėliu. Labai gaila, kad viskas šitaip baigėsi, kaip kokį romaną skaityčiau, nes ir taip aišku, kad lytiniai santykiai buvo, o čia akcentavo gal dešimt kartų, gi ir taip supratom, nebūtina kartot :D
Vis gi, 2021-08-01 06:28
Galės vieną verslininką nebausti. Bus,kaip sakoma,50//50.Juk nebūtina,o ir nereikia visų bausti,juk ne visi jau tokie baisūs nusidėjėliai. Reikia ir teisybės.Teismas visada teisus.O gal galima duoti apeliacinį:):):)Jurbarko sportininkas davė.Na,nelabai pavyko.Čia gal daugiau šansų,svarbu geresnį advokatą pasisamdyti:):):):)
., 2021-07-31 18:00
Sidebar placeholder