Iš vakaro prigėręs kalinys pabėgo, nes reikėjo daryti „pachmielą“

(1)

16 kartų teistas Pravieniškių pataisos namų gyventojas S. K. naują teistumą užsidirbo, kai pabėgo iš atvirosios kolonijos, kurioje atliko bausmę. Kaip paaiškėjo, laisvės šioje kolonijoje tiek, kad kalinys vakare prigėrė, o ryte pabėgo, nes, kaip pats aiškino teisme, reikėjo padaryti „pachmielą“.
 

Nuo 1976 m. daugybę kartų už vagystes, plėšimus ir smurtinius nusikaltimus teistas kalinys buvo nuteistas už pabėgimą iš pataisos namų.

Teisėjas Ričardas Juodis vyrui skyrė keturių mėnesių 23 dienų laisvės atėmimo bausmę – S. K. jau buvo spėjęs išeiti į laisvę, tačiau teks keliems mėnesiams sugrįžti už grotų.

Teisme užkietėjusiam nusikaltėliui teko aiškintis dėl šių metų balandžio 24 d. nutikusio incidento – nors S. K. turėjo teisę tam tikrais atvejais išeiti iš pataisos namų teritorijos, paaiškėjo, kad vyras iš jų pabėgo.

Tačiau tą pačią dieną bėglys buvo surastas girtutėlis.

Teisme vyras paaiškino, kad sugalvojo bėgti iš pataisos namų, nes iš vakaro vartojo alkoholinius gėrimus, o ryte sveikata buvo prasta.

Verkiant reikėjo „pachmielo“. Išėjęs iš gyvenamosios vietos S. K. perlipo per tvorą ir patraukė ieškoti parduotuvės.

Kalinys atskleidė, kad Pravieniškių miestelyje pardavėjos alkoholio jam neparduoda, todėl sutikto praeivio paklausė, kur rasti kitą parduotuvę, o vėliau patraukė link jos.

Žygis baigėsi tuo, kad S. K. nusipirko butelį degtinės ir ją per pusvalandį išgėrė.

Dar begeriant kaliniui paskambino jo pasigedęs pareigūnas ir nurodė bėgliui likti ten, kur yra.

Atvažiavę pareigūnai jį parvežė į pataisos namus.

Vyrui buvo nustatytas maždaug 1,5 promilės girtumas.

Patys pareigūnai ir prižiūrėtojai tyrimo metu ir teisme nurodė, kad buvo pradėta bėglio paieška – informuota kriminalinė policija, netgi surengta paieška į Pravieniškių geležinkelio stotį atvykusiame keleiviniame traukinyje, įtariant, kad S. K. gali bandyti sprukti traukiniu.
 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder