Karantinas paveikė ir seniausios pasaulio profesijos atstovių darbą: prostitučių nubaudžiama vis mažiau

Karantinas paveikė ir seniausios pasaulio profesijos atstovių darbo grafikus. Anot Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjo Ramūno Matonio, nors praeitais metais reidai, kurių metų buvo gaudomos prostitutės, buvo organizuojami nuolatos, protokolų išrašyta tris kartus mažiau nei metais prieš pandemijos pradžią.

„Pernai, palyginti su ankstesniais metais, surašyta mažiau protokolų už šį pažeidimą. 2020 m. surašyti 96 protokolai, o 2019 m. tokių buvo 344. Policija įvairias priemones, skirtas išsiaiškinti šiam procesui, organizuoja nuolatos“, – Alfa.lt sakė R. Matonis.

Įkliuvusių prostitučių skaičiaus sumažėjimą galėjo lemti ne tik griežti karantino ribojimai, bet ir sumažėjęs atvykstančių turistų srautas, kuris yra reikalingas ne tik ne tik šalies viešbučiams, barams, restoranams bei klubams, bet ir seniausios pasaulio profesijos atstovėms.

Policija primena, kad kūniškų malonumų siūlymas gatvėse yra nelegali veikla ir už tai yra baudžiama.

„Vertimasis prostitucija ar atlygintinis naudojimasis prostitucijos paslaugomis užtraukia baudą nuo devyniasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų. Tokie veiksmai, padaryti pakartotinai, užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt iki trijų šimtų eurų“, – teigė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas R. Matonis.

Prostitucija  © SCANPIX nuotr.

Sidebar placeholder