Keturiems uostamiesčio gyventojams pareikšti kaltinimai dėl disponavimo itin stipriomis narkotinėmis medžiagomis

Uostamiesčio prokurorai teismui perdavė dvi baudžiamąsias bylas, kuriose keturi klaipėdiečiai kaltinami neteisėtai disponavę itin stipriomis narkotinėmis medžiagomis – metadonu ir karfentaniliu, rašoma prokuratūros pranešime žiniasklaidai.

Vienos teismui perduotos bylos duomenimis, Klaipėdoje gyvenanti pora – 45 m. moteris ir 26 m. vyras – praėjusių metų rudenį automobiliu gabeno, kaip įtariama, labai didelį kiekį narkotinių medžiagų – metadono (3,521 g) bei karfentanilio (0,13778 g). Kvaišalus iš Vilniaus į Klaipėdą gabenusios poros automobilį sustabdė policijos pareigūnai, kurie, atlikę mašinos apžiūrą, rado jame vakuumuotą paketą su minėtomis narkotinėmis medžiagomis.

Surinktų duomenų visuma leidžia įtarti, kad narkotines medžiagas buvo ketinama platinti kitiems asmenims. Už tai šiems klaipėdiečiams pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.

Tęsdami tyrimą, policijos pareigūnai patikrino ir poros namus Klaipėdoje. Juose taip pat rasta nedidelis kiekis minėtų narkotinių medžiagų. Už šį radinį pora taip pat patraukta baudžiamojon atsakomybėn pagal BK 259 straipsnio dalį.

Dar viena baudžiamoji byla, susijusi su disponavimu tokiomis pat narkotinėmis medžiagomis, teismą pasiekė praėjusią savaitę. Bylos duomenimis, policijos pareigūnai 2022 metų rugsėjį prie Klaipėdoje esančių daugiabučių sulaikė du 34 m. ir 33 m. vyrus, su savimi turėjusius gelsvos spalvos miltelių, kurių sudėtyje, kaip buvo nustatyta vėliau, rasta narkotinių medžiagų – metadono ir karfentanilio.

Narkotinių medžiagų pardavimo sandorio metu pareigūnų užklupti vyrai priešinosi sulaikymui ir bandė pabėgti. Vyresnysis įtariamasis sulaikymo metu ėmė plėšyti su savimi turėtą paketą, iš kurio pradėjo byrėti gelsvos spalvos milteliai. Teisėsaugininkai iš karto atliko sulaikymo vietos apžiūrą bei surinko išbarstytą medžiagą.

Atlikus kratą šio kaltinamojo namuose buvo rasta ir daugiau galimai neteisėtai laikomų kvaišalų. Skaičiuojama, kad vyras bendrai galėjo turėti labai didelį kiekį narkotinių medžiagų – metadono (3,715 g) ir karfentanilio (0,145623 g) – ir jas, kaip įtariama, platinti kitiems. Jo namuose taip pat rasti ir paimti galimai iš nusikalstamos veikos gauti pinigai – daugiau nei 11 tūkst. eurų. Prokuroro nutarimu šiam turtui paskirtas laikinas nuosavybės teisės apribojimas.

Minėtam Klaipėdos gyventojui pareikšti kaltinimai pagal BK 260 straipsnio 3 dalį. Kitas vyras kaltinamas dėl BK 259 straipsnio 1 dalyje numatytų nusikalstamų veikų.

Abi baudžiamosios bylos perduotos nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Ikiteisminius tyrimus organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Tyrimus atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder