Kelių policijos pareigūnai užfiksavo vieną pažeidimą – automobilio vairuotojas neleistinai naudojosi mobiliuoju telefonu.
Prevencijos pareigūnai nemažai mažųjų eismo dalyvių įspėjo, nes jie per gatvę ėjo akis nudelbę į mobiliuosius telefonus, naudojosi ausinukais, nors to daryti negalima. Pagal Kelių eismo taisyklių 44 punktą, pėstieji, prieš įžengdami į važiuojamąją dalį ir eidami ja, turi vengti bet kokių veiksmų (naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis ir panašiai), kurie atitrauktų jų dėmesį nuo aplinkos, trukdytų stebėti eismo situaciją ir įsitikinti, kad eiti saugu. Už šio reikalavimo nepaisymą, pasak kelių policijos pareigūnų, gali grėsti ir bauda nuo 10 iki 12 eurų (pagal LR ANK 428 str. 6 d.). Todėl tėvelius pareigūnai ragina dar kartą vaikams priminti visas pėsčiųjų ir dviratininkų pareigas dalyvaujant eisme.
Per priemonę prie mokyklos praeiviams pareigūnai išdalijo daugiau nei 100 atšvaitų. Aiškino, kodėl svarbu juos segėti, nes pastebėjo, kad daug moksleivių jų neturi arba segi neteisingai.
Pareigūnai primena, kad šaltuoju metų laiku, kai matomumą dažnai sunkina tamsa, krituliai ar rūkas, atšvaitus segėti būtina. Teigiama, kad neapšviestu keliu einančiajam be atšvaito žmogui rizika pakliūti į eismo įvykį padidėja net aštuonis kartus – atšvaito nesegintis žmogus vairuotojui matomas tik 30–50 m. atstumu, o jį segintis pastebimas jau už 150 metrų.
Pareigūnai taip pat atkreipia dėmesį, kad aplink rankinės ar kuprinės rankeną apsuktas atšvaitas – nieko negelbsti, nes vairuotojams jis yra nematomas. Atšvaitai visuomet turi būti kabinami dešinėje pusėje, geriausia kad jie švytuotų ar tabaluotų ties pėsčiojo keliais, atšvaitų juosteles reikėtų dėti ties riešais, ir ant blauzdų. Patikima priemonė yra ir liemenė su šviesą atspindinčiais elementais – ji vairuotojams ypač padeda pastebėti vaikus.
Rūpinkitės saugumu – atšvaitas gali išgelbėti Jūsų gyvybę!3