Klaipėdos r. senjoro garaže rasta apie pusšimtis litrų naminukės

2021-05-25 Klaipėdos apskr. VPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus pareigūnai, kartu su Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos specialistais, tikrindami aplinkosaugininkų turėtą informaciją dėl galimo brakonieriavimo, apsilankė vienoje sodyboje, esančioje Klaipėdos r., Gručeikių kaime.

Sodybos šeimininkų paklausus, ar sodyboje turi draudžiamų daiktų, šie atrakino garažo duris ir pasiūlė patiems įsitikinti, kad jokių draudžiamų daiktų neturi.

Į garažą užėję pareigūnai, draudžiamų žvejybos ir medžioklės įrankių nerado, tačiau jų dėmesį patraukė patalpoje tvyrojęs specifinis naminės degtinės kvapas. Užlipus kopėčiomis į antrą garažo aukštą, rasta daug plastikinių ir stiklinių, 0,33 – 10 l. talpos butelių, kuriose buvo skysčio, galimai, naminės degtinės. Į įvykio vietą iškviesti Klaipėdos r. PK pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų, jų skiedinių, ar aparatų jiems gaminti laikymo, gabenimo ar realizavimo (pagal LR BK 201 str.). 

Apklausiamas, anksčiau į policijos akiratį nepakliuvęs, 1946 m. gimęs sodybos šeimininkas aiškino, kad naminės degtinės įsigijo prieš kelis dešimtmečius, savo reikmėms – esą gaminosi įvairius žolelių ir vaisių užpilus, kuriuos naudojo sveikatinimosi tikslais. 

Tačiau patikrinimų metu ir Aplinkos apsaugos departamentas neliko be darbo.

Patikrinus pareigūnams gerai žinomą sodybą viename Klaipėdos rajono kaime, rasti ne mėgėjų žvejybos įrankiai – aštuoni statomieji tinklai. Ne kartą už brakonieriavimą baustam asmeniui už tinklų laikymą gresia iki 200 eurų bauda ir paimti tinklai.

Policijos pareigūnai atkreipė dėmesį, kad pažeidėjas rūko kontrabandines cigaretes, už tai asmuo patrauktas administracinėn atsakomybėn.

Sidebar placeholder