Klaipėdos teismas skelbs nuosprendį Dovilės Didžiūnaitytės žūties byloje

Klaipėdos teismas skelbs nuosprendį Dovilės Didžiūnaitytės žūties byloje

Klaipėdos apylinkės teismas penktadienį skelbs nuosprendį dviem kaltinamiesiems iš uostamiesčio viešbučio iškritusios manekenės Dovilės Didžiūnaitytės byloje.

2017 metais iš 14 aukšto viename uostamiesčio viešbutyje iškritus D. Didžiūnaitytei, kaltinamaisiais tapo Ričardas Pinikas ir Aivaras Miltenis. Merginos kūne buvo aptikta narkotikų pėdsakų – kokaino bei vadinamojo prievartavimo narkotiko oksiko.

Byla teismą pasiekė praėjus beveik trejiems metams po nelaimės, įvykusios 2020 metų pradžioje.

Išžaginimu kaltinamam mediko išsilavinimą turinčiam A. Milteniui prašoma skirti realią trejų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Tokią pat bausmę prašoma skirti dėl fizinio skausmo sukėlimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir poveikio liudytojui teisiamam prodiuseriui R. Pinikui.

Nė vienas iš vyrų savo kaltės bylos nagrinėjimo metu nepripažino.

Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas dėl daugiau nusikaltimų: be minėtųjų, taip pat dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą.

Tačiau, kaip yra skelbusi prokuratūra, atlikus visus duomenų rinkimo ir patikrinimo veiksmus, sulaukus visų specialistų išvadų ir ekspertizių aktų, gavus reikalingus duomenis iš užsienio valstybių, baudžiamasis procesas dėl šių nusikaltimų buvo nutrauktas.

Šį sprendimą skundė merginos artimųjų advokatas, jo skundus nagrinėjo aukštesnysis prokuroras, Klaipėdos apylinkės ir Klaipėdos apygardos teismai, tačiau visi jie skundus atmetė.

Kaip anksčiau BNS sakė R. Piniko advokatė Julija Manako-Galminė, šioje byloje žuvusios merginos šeima yra pateikusi civilinį 200 tūkstančių eurų ieškinį. Taip pat yra pateiktas prašymas priteisti bylinėjimosi išlaidas, kurios viršija 50 tūkstančių eurų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder