Kontrabandininkai cigaretes atskraidino į Šalčininkų punktą

Baltarusijos pusėje veikiantys kontrabandininkai į Lietuvą bandė meteorologiniu balionu atskraidinti 1 250 pakelių cigarečių. Matyt, jiems pritrūko specifinių žinių, kad toks nevaldomas balionas krovinį nuneštų į planuotą vietą. Šįsyk balionas su kontrabanda nusileido tiesiai į veikiantį Šalčininkų pasienio kontrolės punktą (PKP).

Šeštadienio naktį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai, vykdę tarnybą ties Pošalčio kaimu (Šalčininkų r.), per naktinio matymo prietaisą pastebėjo meteorologinį balioną su stačiakampio formos ryšuliu. Jis iš Baltarusijos skrido Pamūrinės kaimo link.

Po kelių minučių balionas su kroviniu netikėtai nusileido Šalčininkų PKP teritorijoje.

Prie meteorologinio baliono rastas pritvirtintas polietileno plėvele apvyniotas ryšulys, o jame – 1250 pakelių cigarečių „NZ Gold Super Slims“ su baltarusiškomis banderolėmis. Be to, prie ryšulio buvo pritvirtinti du GPS įrenginiai „TK-Star“. Neabejojama, jie buvo skirti kontrabandininkų iš Baltarusijos bendrininkams Lietuvoje aptikti tikslią atskraidinto krovinio vietą.

Cigaretės saugomos Tribonių pasienio užkardoje.

Pastaruoju metu pažabojus galimybes kontrabandą iš Baltarusijos gabenti geležinkeliu, uždarius 4 kontrolės punktus su šia šalimi, įrengus fizinį barjerą ir visame pasienyje su Baltarusija įdiegus VSAT stebėjimo sistemą bei dėl migrantų krizės sustiprinus valstybės sienos apsaugą, cigarečių kontrabandininkai vis dažniau renkasi „nuotolinius“ rūkalų gabenimo būdus.

Be tam skirtų dronų, jie ėmė naudoti ir meteorologinius balionus. Per penkis šių metų mėnesius VSAT jų su kroviniais perėmė 19-a. Per visus 2002 m. tokių atvejų nebuvo, o 2023 m. fiksuoti 3 Baltarusijoje paleisti meteorologiniai balionai su kontrabandos kroviniais.

Tam, kad meteorologinių balionų skrydžiai būtų sėkmingi, reikia turėti ypač specifinių žinių ir įgūdžių bei sulaukti palankių oro sąlygų. Būtina žinoti, kiek balioną pripildyti helio arba vandenilio dujų, kad jis nenuskristų per aukštai ir per toli, numatyti žinoti tikslią vėjo kryptį ir greičius skirtinguose aukščiuose.

Be to, kontrabandininkams tokius skaičiavimus dar reikia pritaikyti atsižvelgiant ir į palyginti nemažą rūkalų krovinio svorį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder