Kraupi avarija pareikalavo žinomos gyvūnų mylėtojos ir jos vyro gyvybių (7)

Pasaulinės dienos žuvusiems eismo įvykiuose atminti išvakarėse ne tik Palangą sukrėtė makabriška tragedija. Avarijoje žuvo žinoma gyvūnų mylėtoja, jų globos namų „Nuaras“ Vakarų Lietuvos regiono administratorė Gintarė L. ir jos vyras. Kurorte gyvenę sutuoktiniai greičiausiai nuskendo, kai nesuvaldytas automobilis apsivertė lietaus vandens pilname griovyje. Našlaičiais liko du mažamečiai vaikai.

Archyvų nuotr.

Gintarė L.

Dviejų žmonių gyvybių pareikalavusi avarija Palangoje įvyko praėjusį šeštadienį, prieš vidurnaktį.

Apie 23.09 val. Didžiąja gatve (netoli Palangos aplinkkelio) važiavę žmonės pastebėjo šalia jos esančiame griovyje apvirtusį „Opel Vectra Station Wagon“ ir paskambino bendrosios pagalbos telefono numeriu 112.

Į nurodytą vietą atvykę policininkai ir ugniagesiai lengvąjį automobilį rado apvirtusį ant stogo, pusę jo buvo apsėmęs vanduo. Įtarimai, jog viduje gali būti žmogus, pasitvirtino. Mašiną ištraukus iš griovio ant važiuojamosios kelio dalies, salone rasti du žmonės.

Abu jie nerodė jokių gyvybės ženklų, tad niekuo jau negalėjo padėti nei gelbėtojai, nei medikai.

Avarijoje žuvo Palangoje gyvenę sutuoktiniai - 37 metų moteris ir 38 metų vyras. Pirminiais duomenimis, abu jie nuskendo, kai į ant stogo griovyje apvirtusią mašiną pribėgo vandens.

Pasak gyvūnų globa užsiimančios bendrovės „Nuaras“ direktorės Jurgitos Gustaitienės, avarijoje žuvo palangiškė Gintarė L. .

Ji buvo labai gerai pažįstama ne tik Palangos, bet ir viso pajūrio gyvūnų mylėtojams. Jauna moteris dirbo gyvūnų globos namų „Nuaras“ Vakarų Lietuvos regiono administratore. Našlaičiais liko tėvo ir mamos netekę mažamečiai vaikai.

„Šokas. Didžiulis šokas. Sunku net kalbėti.

Dabar galvojame tik apie tai, kaip padėti šeimai. Tėvų neteko du mažamečiai vaikai. Jie buvo palikti pas senelius“, - „Vakarų ekspresui“ sakė J. Gustaitienė.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, tragiška avarija įvyko ne tik jau sutemus, bet ir lyjant. Tiesiame žvyrkelio ruože „Opel Vectra Station Wagon“ nuo kelio nuvažiavo į kairę pusę ir apvirto.

Manoma, vyro vairuota mašina nevaldoma galėjo tapti dėl nepasirinkto saugaus greičio ir vandens sklidinų duobių.

Šalia gatvės esančiame giliame ir plačiame griovyje taip pat buvo pakankamai per lietų susikaupusio vandens, kad šis pradėtų bėgti į ant stogo apvirtusios mašinos vidų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dviejų žmonių mirtimi pasibaigusio eismo įvykio. Pasak Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos tarnybos viršininko Mindaugo Džermeikos, avarijos aplinkybės, kaip ir mirties priežastys, dar nėra visiškai aiškios, tačiau pamažu dėliojamos.

"Aiškinamės, kas automobilį vairavo, nes kol kas yra tik pirminiai duomenys.

Šimtu procentų dar negalime pasakyti ir ar abu žmonės buvo prisisegę saugos diržais.

Laukiame ir teismo medicinos ekspertų išvadų", - teigė M. Džermeika.

Ekspertizė reikalinga ne tik siekiant nustatyti tikslią mirties priežastį. Ištyrus kraujo mėginius paaiškės, ar sutuoktiniai prieš mirtį buvo blaivūs. „Vakarų ekspreso“ duomenimis, tam tikrų įtarimų teisėsaugininkams pasėjo automobilio viduje rasti stipriųjų alkoholinių gėrimų buteliai.

Avarija įvyko kiekvienais metais lapkričio trečiąjį sekmadienį minimos Pasaulinės dienos žuvusiems eismo įvykiuose atminti išvakarėse.

Pasaulyje keliuose įvykstančiuose eismo įvykiuose kiekvienas metais žūsta daugiau nei vienas milijonas žmonių, per 50 milijonų sužeidžiama, nemaža dalis jų lieka neįgalūs. Per parą netenkama 3 500 gyvybių.

Lietuva pagal žuvusiųjų skaičių, tenkantį vienam milijonui gyventojų, vis dar lieka tarp paskutiniųjų Europoje. Nuo šių metų pradžios (iki vakar) šalyje avarijose jau žuvo 135 žmonės. Tarp jų ir aštuoni nepilnamečiai (šeši berniukai ir dvi mergaitės).

Jauniausiam buvo vos 4-eri.

Pasak Klaipėdos apskrities VPK atstovės Andromedos Grauslienės, šiais metais Klaipėdos apskrityje įvykusiose avarijose žuvo 14 žmonių.

Keturi - Klaipėdos rajone, po tris - uostamiestyje, Palangoje ir Kretingos rajone, vienas - Skuodo r.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder