Savo sūnų formalino injekcijomis nužudžiusi kaunietė nuteista 16 metų nelaisvės

Kraupi egzekucija miške: Vilniuje neįgalųjį prievartavę 3 vyrai dabar jau gavo realias bausmes

(2)

Po itin žiauraus nusikaltimo Vilniuje prabėgo beveik 2 metai, tačiau bent dalinė teisybė atstatyta tik dabar. Iki šiol dienas už grotų leido tik 2 iš 3 egzekuciją surengusių vyrų. Įspėjame jautrius skaitytojus, kad įvykis sukrečiantis.

Mat vieno jų Vilniaus apygardos teismas anksčiau buvo pasigailėjęs. Dėl jauno amžiaus (nusikaltimo metu tebuvo 16 metų – aut. past.) jaunuoliui buvo paskirta lygtinė bausmė.

Trijulė buvo teisiama dėl negalią turinčio vyro seksualinio prievartavimo, smurto prieš jį, plėšimo ir reketo. Nusikaltimas įvykdytas Vilniuje esančiame miške.

Apygardos teismas pilnametį E. M. buvo nuteisęs 7 metų laisvės atėmimo bausme. Taip pat jau pilnametis R. M. už grotų pasiųstas 5 metams. O nusikaltimą būnant vos 16 metų padariusiam A. I. paskirta 3,5 metų bausmė, jos vykdymą atidedant 2,5 metų laikotarpiui.

Vis dėlto, su paskirtomis bausmėmis nesutiko Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroro pavaduotojas, einantis vyriausiojo prokuroro pareigas, Liutauras Rudzevičius. Jo skundą išnagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė ankstesnį nuosprendį pakeisti.

Panaikinta nuosprendžio dalis dėl nuteistajam A. I. paskirtos lygtinės bausmės. Tai reiškia, kad nuteistajam įsigaliojo apygardos teismo paskirta reali 3,5 metų laisvės atėmimo bausmė. Taip pat nuteistieji privalės atlyginti nukentėjusiojo patirtą 8 tūkst. eurų neturtinę žalą. Ši savo turiniu kraupi byla buvo nagrinėjama neviešuose teismo posėdžiuose.

Bylos aplinkybės

Bylos duomenimis, E. M., R. M. ir A. I. pripažinti kaltais ir nuteisti dėl 2019 m. liepos 24-sios nakties įvykių. Veikdami bendrininkų grupe, būdami apsvaigęs nuo alkoholio, jie tyčia, bendrais veiksmais atimdami galimybę priešintis, pasinaudojant bejėgiška nukentėjusiojo būkle dėl protinės negalios, panaudojant nukentėjusiojo atžvilgiu fizinį smurtą, tenkino lytinę aistrą oralinio ir kitokio fizinio sąlyčio būdais prieš nukentėjusiojo valią.

Iš pradžių jie taksi automobiliu nusivežė nukentėjusįjį į mišką. Tada jam nurodė eiti su jais į netoliese esančią miško laukymę.

Ten, E. M., R. M. ir A. I. panaudojo nukentėjusiojo atžvilgiu fizinį smurtą. E. M. nukentėjusiajam sudavė smūgį, po kurio jis nukrito ant žemės. Tada užpuolikų auka buvo trankoma pagaliu į įvairias kūno vietas.

Mažiausiai kartą nukentėjusiajam buvo suduota buteliu per galvą bei į jo kaktą užgesinta cigaretė. Nelaimėlis buvo daužomas plytomis. Ekspertai vėliau suskaičiavo, kad nukentėjusiajam iš viso padaryta ne mažiau 19 trauminių poveikių.

Tęsiant nusikalstamus veiksmus, naudojantis bejėgiška nukentėjusiojo būsena, nukentėjusysis buvo seksualiai prievartaujamas oraliniu būdu. Taip pat numovus nukentėjusiajam kelnes, E. M. įkišo pagalį į jo išeinamąją angą.

Vėliau R. M. iš nukentėjusiojo paėmė tiksliai nenustatytą kiekį grynųjų pinigų, bet ne mažiau kaip 10 eurų ir padavė juos bendrininkui. Naudojant fizinį smurtą, E. M., R. M. ir A. I., neturėdami teisėto pagrindo, atvirai reikalavo iš nukentėjusiojo kitą dieną nueiti į banką, paimti paskolą – 1 tūkst. eurų ir kitą dieną nurodytoje vietoje Vilniaus mieste pinigus perduoti E. M. nurodytam „draugui“.

Nukentėjusiojo apklausa

Apklausiamas ikiteisminio tyrimo teisėjo, nukentėjusysis pasakojo, kad 2019 m. vasarą apie 21.30 val. nuvažiavo į prekybos centrą „Akropolis“, norėjo nueiti į kiną, tačiau pavėlavo. Todėl nusprendė nuvažiuoti į miestą ir nueiti į barą išgerti alaus.

Jis ramiai sėdėjo, turėjo su savimi 35 eurus, gėrė alų. Paskui prie jo priėjo trys vyrai, kalbino jį, p apie pusę pirmos nakties jis paskambino savo mamai, telefoną davė tamsiaplaukis vyras, kuriai pranešė, kad viskas gerai, jog dar pabus bare.

Vėliau jie visi susitarė taksi nuvažiuoti į naktinį klubą. Taksi automobiliu jie atvažiavo iki miško. Einant mišku, jam spyrė koja į pilvo sritį ir jis nugriuvo, po ko jį gulintį nurengė. Aukštesnis vyras kišo jam savo lytinį organą.

Egzekuciją surengę asmenys ant savo aukos šlapinosi. Jis buvo akimirką praradęs sąmonę. Po smurto, vienas užpuolikų pasakė, kad „jeigu tu nori likti gyvas ir sveikas, tada tu turėsi pasidaryti asmens dokumentą ir paimti paskolą“.

Galiausiai po visko nukentėjusysis per mišką nuėjo iki degalinės, kur paprašė, kad būtų iškviesta policija. Pareigūnui pradėjus klausinėti apie tą įvykį, nukentėjusysis labai bijojo, jam buvo sudėtinga ištarti bent žodį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder