Kraupi naujagimio nužudymo byla – Klaipėdos teisme: vyras bandė aiškinti savo versiją

Klaipėdos teisme – byla, pašiurpinusi net ir pareigūnus bei teisininkus. Garaže įsikūrusių sugyventinų pora kaltinama savo kūdikio nužudymu. Šalia to paties garažo žiemą, sausio mėnesį pagimdžiusiai moteriai jos partneris esą liepė naujagimio atsikratyti, mat kūdikio verksmas trikdo jo girtą miegą.

Ne ką blaivesnė moteris tik ką gimusį mažylį paliko lauke, kur vaikas iškart mirtinai sušalo. Į Klaipėdos teismą surakintą antrankiais policininkai veda 54-erių Zenoną. Vyras ir jo 34-erių, posėdyje nuotoliniu būdu dalyvaujanti sugyventinė Eglė kaltinami savo kūdikio nužudymu. Vyriškis sunkiai tramdo ašaras ir aiškina, jog yra nekaltas.

„Ne, nepripažįstu, mane ir taip kaltina, tokių kaltinimų nepripažįstu“, – sako kaltinamasis Zenonas.

O kaltinimai iš tiesų rimti. Pirmosiomis šių metų dienomis, šalia garažo policininkai aptiko negyvą naujagimį. Pareigūnus iškvietė pats kaltinamasis, kuris su sugyventine šiame garaže ir buvo įsikūrę. Aiškindamiesi įvykio aplinkybes šiurpo net patys pareigūnai. Prie garažo sausio mėnesį vaiką pagimdžiusi moteris jį parsinešė į garažą, kuriame miegojo jos sugyventinis. Šis esą liepė atsikratyti naujagimio, nes jo verksmas trukdo miegoti. Tad moteris mažylį išnešė į lauką, kur šis prabuvo pusę paros ir mirtinai sušalo.

„Yra gyvybės langelis, nešk tą vaiką, skambink kam nors. Ten pat paprašyk pagalbos, kad nuvežtų iki ligoninės. Kažkur, kad palikti vaikelį, jei tu negali. Bet jai, matyt, autoritetas buvo sugyventinis, ką pasakė, tą ir padarė“, – kalba kaltinamosios advokatas Edvardas Staponkus.

„Eglė Kuz yra kaltinama šeimos nario bejėgiškos būklės nužudymu. O Beniušis yra kaltinamas kurstymu nužudyti“, – komentuoja prokuroras Arūnas Saunorius.

Moteris savo kaltę visiškai pripažįsta. Sako, norinti, kad to nebūtų padariusi. Vyriškis aiškina, jog atsikratyti naujagimiu neliepė, neva ragino skambinti medikams. O ir mažylis esą buvo ne jo. Tiesa, kad kūdikio gimimo dieną girtavo, pripažįsta abu. Moteris pripažino gėrusi ir po gimdymo.

„Situacija bjauri, paėmus. Ne taip dažnai tais vaikais čia Klaipėdoj ar ir respublikoj atsikratoma tokiu būdu. Savo vaiku. Ir yra dar labiausiai graudu, kad yra jaunų šeimų, kurios negali susilaukti vaikų. O čia garaže paprasčiausiai pagimdo, išmeta kaip daiktą“, – teigia E. Staponkus.

Moteris turi du vaikus, kurių neaugina. Suaugusių vaikų turi ir kaltinamasis. Verkšlenantis vyriškis teisiamųjų suole dar bando aiškinti savo įvykių versiją, tačiau įsikiša jo advokatė: „Nieko nekomentuojam, viskas, baikite komentuoti. Vyks byla, sužinosite, prašau susilaikyti. – Suaugęs žmogus savo sprendimus daro. – Ne, jis padarė sprendimą – pasakė nesutinka ir viskas.“

Kaltinamųjų advokatai prašė, kad teismo posėdžiai būtų nevieši, esą atskleidžiamos intymios detalės, apie kurias visuomenė neturi sužinoti. Tačiau prokuroro teigimu, vienintelis intymumas tas, kad gimė kūdikis, tad teismas nusprendė posėdžius tęsti viešai. Maksimali bausmė už tokį nusikaltimą – kalėjimas iki gyvos galvos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder