Vaidas Akramavičius

Kriminalinė Oksanos Pikul širdies draugo pusė: trys bylos dėl smurto ir solidi sutartis dėl žalos atlyginimo

(3)

Verslininkas Vaidas Akramavičius (gim. 1984 m.) šiuo metu viešojoje erdvėje labiau žinomas kaip praeityje garsios atlikėjos Oksanos Pikul širdies draugas, tačiau pastarasis vyras tam tikrais aspektais gan neblogai pažįstamas ir teisėsaugos atstovams: V. Akramavičiui yra iškeltos bent dvi bylos dėl smurtinių nusikaltimų, tikėtina, laukia arba jau iškelta ir trečioji.

Pirmadienio rytas Vilniaus miesto apylinkės teisme – ne tas laikas ir vieta, kai tikėtumeisi sutikti žinomos pramogų pasaulio atstovės antrąją pusę. Tačiau būtent čia buvo galima sutikti V. Akramavičių – vyrui teko atvykti į jam iškeltos baudžiamosios bylos nagrinėjimą.

Teisėjai Viktorijai Šelmienei atvertus V. Akramavičiui iškeltą baudžiamąją bylą paaiškėjo, kad bus nagrinėjamos 2022 m. gegužės 7-ąją, anksti ryte, Vilniuje, Baltupių rajone įvykusio konflikto detalės. Po 5 val. ryto, kaip nustatė tyrėjai, kilusio konflikto metu kaltinamasis nesunkiai sužalojo metais vyresnį nukentėjusįjį Mindaugą.

Sutartis nesąžininga, bet pinigus mokės

Nors teismas dar nepradėjo nagrinėti šios istorijos, aiškėja, kad bent iš pradžių V. Akramavičius galėjo prisiimti kaltę dėl padarytų sužalojimų – praėjusį spalį vyras su nukentėjusiuoju sudarė taikos sutartį, kurią įsipareigojo atlyginti padarytą žalą. O pastaroji, vertinant, kad sveikata buvo sutrikdyta nesunkiai, buvo įvertinta nemaža suma – 10 800 eurų.

Kaip paaiškėjo teisme, dabar dėl pastarosios sutarties kyla aistros – nukentėjusiojo gynėja advokatų kontoros „TRINITI JUREX“ teisininkė Dovilė Šakalienė (ne, ne toji, kuri dirba Seime) teigia, kad šiuo metu vienai bendrovei vadovaujantis V. Akramavičius sumokėjo tik mažesniąją sumos dalį. „Kaltinamasis kaip ir vengia atlyginti likusią žalą“, – sakė teisininkė.

Kadangi sutartis dėl žalos atlyginimo buvo sudaryta, sumuštas vyras civilinio ieškinio byloje nereiškė, tačiau, pažymėjo D. Šakalienė, kadangi V. Akramavičius ėmė vengti mokėti žalos atlyginimą, klausimas, ar nereikėtų tokio ieškinio pateikti.

Tuo tarpu kaltinamojo advokatas Justas Vilys patikino – nors sutartis jo kliento atžvilgiu nesąžininga ir neteisinga, o sumuštas vyras siekia pasipinigauti, V. Akramavičius sutinka sumokėti likusią dalį. „Čia ne vaikų darželis, mes mokėsime“, – sakė teisininkas.

Anot J. Vilio, šiuo metu jo klientas yra sumokėjęs jau 5,5 tūkst. eurų, buvo sutarta, kad toliau V. Akramavičius dalimis mokės po 500 eurų kas mėnesį.

Advokatas taip pat atskleidė, kodėl jo klientas, iš pradžių sumokėjęs dalį sutartos sumos, vėliau ėmė vėluoti su mokėjimais – pasak J. Vilio, V. Akramavičius pasirašė jo atžvilgiu nesąžiningą sutartį ir tik vėliau, įsigilinęs į aplinkybes, suprato sutikęs su gerokai per didele pinigų suma, todėl kurį laiką buvo šokiruotas.

Anot teisininko, 10 800 eurų už nesunkų sužalojimą yra tikrai neįprasta suma, be to, nukentėjusysis nemažai prisidėjo prie to, kad toji žala atsirastų – neblaivus buvo viešoje vietoje, pats provokavo konfliktą. „Jinai yra gal neteisinga, nesąžininga sutartis Vaido atžvilgiu, bet mes ją pasiruošę vykdyti iki galo“, – teigė J. Vilys.

Pats V. Akramavičius teigė, kad buvo linkęs susitarti, tačiau prašomos atlyginti žalos dydis vis augo – nuo penkių tūkstančių iki septynių, galiausiai – iki dabartinės sumos. Kaip paaiškėjo, verslininkas šiuo metu yra pradelsęs sumokėti apie 2 tūkst. eurų, tačiau V. Akramavičius teigė, kad šiuos pinigus greitu metu sumokės.

„Du tūkstančius dabar pervesiu per savaitę dvi max“, – teigė vyras.

Atvertus šią bylą taip pat paaiškėjo, kad tokia byla V. Akramavičiui nėra pirmoji – Rokiškyje nagrinėjama ganėtinai panaši byla, kurioje narpliojamas 2020 metais įvykęs konfliktas. Pasak J. Vilio, antrojoje byloje tiriamos itin panašios aplinkybės: neblaivus oponentas viešoje vietoje puolė V. Akramavičių, tačiau šis apsigynė pirmasis.

Vienas prieš tris

Nukentėjęs vyras po teismo posėdžio nepanoro kalbėti, kaip buvo sumuštas, tuo tarpu V. Akramavičius mielai atskleidė istoriją, atvedusią jį į teismą.

Verslininkas teigė, kad konfliktas kilo anksti ryte, jam atvykus į Baltupius pasiimti savo širdies draugės po šventės. Kol vyras O. Pikul laukė automobilyje, pro šalį ėjo trys vyrai – nukentėjusysis Mindaugas su dviem draugais.

Pasak V. Akramavičiaus, šiems užkliuvo jo automobilis BMW – pastarąjį kompanija pavadino grabu, Mindaugas jam parodė vidurinį pirštą, o kai V. Akramavičius atsidarė langą pasiaiškinti su kompanija, ir jis pats, ir automobilis buvo aplietas kažkokiu gėrimu.

„Įsivaizduokite, sėdžiu šlapias, laukiu draugės“, – sakė V. Akramavičius.

Verslininkas neneigė, kad yra karšto ir emocingo būdo, todėl išlipo iš automobilio aiškintis. Neblaivus nukentėjusysis buvo agresyvus ir pastūmė vairuotoją, kilo muštynės, tačiau V. Akramavičiaus būta stipresnio – Mindaugas buvo sumuštas, šio draugai, pamatę, kas ištiko bendražygį, nusprendė savo laimės nebandyti.

Pasak V. Akramavičiaus, muštynės baigėsi tuo, kad nukentėjusiajam buvo sulaužyta nosis ir žandikaulis. Pats verslininkas po jų iškvietė policiją ir liko laukti pareigūnų.

Pasiteiravus, kam vyras sutiko atlyginti daugiau nei 10 tūkst. eurų įvardintą žalą, V. Akramavičius teigė, kad taip pasielgė tik dėl dviejų panašių jam iškeltų bylų, nagrinėjamų Rokiškyje (viena iš bylų dar gali būti neperduota į teismą) – esą jei šių bylų nebūtų, būtų kategoriškai nesutikęs gražiuoju atlyginti padarytos žalos.

Organizatorių nuotr.

Vaidas Akramavičius.  Alfa.lt

alfa.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder