Kuršių mariose VSAT pareigūnai sulaikė klaipėdietį, neteisėtai kateriu kirtusį valstybės sieną

(1)

Pasieniečiai Kuršių mariose sustabdė Lietuvos–Rusijos sieną neteisėtai kirtusį katerį ir juo plaukusius tris vyrus.

Penktadienį vakare Kuršių mariose VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Neringos pasienio užkardos pareigūnai vaizdo stebėjimo sistemomis užfiksavo plaukiojimo priemonę, dideliu greičiu artėjančią Lietuvos–Rusijos sienos link.

Nedelsiant iš Nidos upių uosto krantinės į įvykio vietą išskubėjo greitaeigis pasieniečių kateris „Boomeranger“. Tuo tarpu pramoginis kateris dideliu greičiu kirto sieną su Rusija, tačiau po kelių minučių apsisukęs sugrįžo atgal į Lietuvos teritoriją. Čia pažeidėjus sulaikė patruliniu kateriu atplaukę pasieniečiai. Išsiaiškinti pažeidimo aplinkybių pramoginis kateris ir juo plaukę trys vyrai buvo palydėti į Nidos upių uostą.

Sustabdytas kateris buvo prišvartuotas prie Nidos upių uosto krantinės. Paaiškėjo, kad jį vairavo 33-ejų klaipėdietis. Patikrinimo metu jis nepateikė nei laivavedžio pažymėjimo, nei  katerio registracijos dokumentų. Su juo kartu plaukė dar du 34-erių vyrai.

Pasak katerį vairavusio klaipėdiečio, jie iš Drevernos uostelio Kuršių mariomis plaukę į Nidą. Netoli jos užstrigusi navigacija, kuri pradėjusi veikti tik tuomet, kai vyrai jau pastebėję, kad kirto valstybės sieną. Supratę, kad atsidūrė ne Lietuvos pusėje, iš karto apsisuko.

VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Neringos pasienio užkardoje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo dėl neatsargumo katerio vairuotojui pradėta administracinė teisena. Klaipėdiečiui įteiktas šaukimas atvykti į užkardą, kai čia bus nagrinėjama jo administracinė byla.

Už neteisėtą valstybės sienos perėjimą dėl neatsargumo įstatyme numatyta bauda nuo 70 iki 140 eurų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder