Milijoninis ieškinys teisme subliuško
Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose pradėta nagrinėti garsiai ne tik pamaryje nuskambėjusi baudžiamoji byla.
Kaltinimai piktnaudžiavimu tarnyba ir aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimu joje pareikšti keturiems asmenimis - buvusiam Šilutės rajono vicemerui Algiui Bekeriui, buvusiam rajono Savivaldybės direktoriui (dabartinis rajono mero pavaduotojas) Sigitui Šepučiui, iki šiol Savivaldybės administracijos Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjo pareigas einančiam Remigijui Rimkui ir rajono Savivaldybės valdomos įmonės Šilutės autobusų parko direktoriui Artūrui Stonkui.
Klaipėdos apygardos prokuratūra tikino, kad jų veiksmais gamtai padaryta daugiau nei 55 milijonų eurų žala.
Tai rekordinė per visą šalies istoriją teisėsaugininkų ir aplinkosaugininkų įvardyta nusikalstamais veiksmais galimai gamtai padaryta žala.
Tačiau teisme ši suma virto tik 386 tūkstančių eurų civiliniu ieškiniu.
Teigiama, kad milijonų nebeliko patikslinus aplinkai padarytą žalą, įvertinus visas jos atkūrimo priemones ir užteršto grunto kiekį apskaičiavus pagal Jungtinės Karalystės aplinkos apsaugos agentūros taikomą metodiką.
Ikiteisminį tyrimą 2018 metų kovą pradėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai.
Įtarta, kad bendrininkų grupėje veikęs ir užimamomis pareigomis pasinaudojęs ketvertukas, pažeisdamas įstatymus, siekė sumažinti galimus vieno sklypo sutvarkymo kaštus.
Teisėsaugininkų dėmesio Šilutės rajono valdžia sulaukė vykstant naujosios Šilutės autobusų stoties ir autobusų parko statyboms, kainavusioms kelis milijonus eurų. Čia įsikūrė ir vienas prekybos centras.
Senos degalinės ir autobusų stovėjimo aikštelės teritorijoje, Tilžės gatvėje, pradėtus darbus teko stabdyti, kai statybų vietoje aptiktas didžiulis kiekis naftos produktais užteršto ir aplinkai pavojų keliančio grunto.
Kilus triukšmui, Savivaldybės administracijos direktorius S. Šeputis tikino, kad užteršimas yra toks, jog grunto valyti nereikia. Tad jis išvežtas į miesto pakraštyje esančią apleistą senų metalinių garažų teritoriją.
Bylos duomenimis, neteisėtą naftos produktais užteršto grunto (5321 tona) išvežimą bei sklaidą tam neskirtoje vietoje organizavo ir vykdė kaltinamieji.
Taip jie neteisėtai sudarė pagrindą įtraukti šią teritoriją į cheminėmis medžiagomis užterštų teritorijų sąrašą bei jos sutvarkymui gauti lėšų iš Europos Sąjungos fondų programos.
Pavojingomis atliekomis Šilutės mieste užteršta beveik 8 tūkst. kv. m ploto teritorija.
Rašyti komentarą