Mirtis jūreivio laukė grįžtančio į laivą

Į aplinką patekę teršalai padėjo atskleisti Klaipėdos jūrų uoste mįslingai prieš daugiau nei dvi savaites dingusio garbingo amžiaus Latvijos jūreivio paslaptį. Bloga nuojauta pasitvirtino. Vyras rastas negyvas. Įtariama, kad jis nuskendo nukritęs nuo laivo trapo.

Sekmadienį budėję Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos pareigūnai sulaukė pranešimo apie galimą taršą naftos produktais Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste. Atvykus į nurodytą vietą, informacija pasitvirtino.

Teršalai į vandenį uosto akvatorijoje pateko ties 20-21 krantinėmis. Visai netoli vadinamojo Žiemos uosto, ties pačiu Klaipėdos miesto centru.

Siekiant lokalizuoti taršą, iškviesti uosto darbuotojai uždėjo bonines užtvaras. Aplinkosaugininkai paprašė atvykti mobiliąją Aplinkos apsaugos agentūros laboratoriją, kad būtų nustatyta, kokie teršalai nudažė vandens paviršių.

Pradėjus aiškintis, kas tapo taršos šaltiniu ir galimu kaltininku, į įvykio vietą uoste teko skubiai kviesti policininkus ir ugniagesius.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vandenyje pastebėjo žmogaus kūną.

Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba pranešimą apie prie jūrų uosto krantinės (Naujoji Uosto gatvė) rastą skenduolį sekmadienį gavo apie 11.57 val.

Žmogaus kūnas vandenyje plūduriavo apie penkis metrus nuo kranto, boninėmis užtvaromis aptvertoje teritorijoje.

Ugniagesiai iki kūno priplaukė gelbėjimo valtimi, aprišo jį gelbėjimo virve ir ištraukė į krantą. Kūnas perduotas greitosios medicininės pagalbos (GMP) brigados medikams, kurie oficialiai konstatavo žmogaus mirtį.

Po to darbo ėmėsi policininkai. Nustatyta, kad mirusysis yra 70-metis Latvijos pilietis Vladimirs Nabokovs. Jo, kaip dingusio be žinios, oficialiai ieškota nuo rugsėjo 8 d.

Aptikus latvio kūną, Klaipėdos miesto policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Ji paaiškės atlikus teismo medicininę ekspertizę.

Kol kas realiausia Latvijos piliečio tragiškos žūties Klaipėdos jūrų uoste versija laikomas nelaimingas atsitikimas.

Įtariama, kad po neilgo pasibuvimo krante į laivą grįžtantis ar jau būdamas jame Latvijos pilietis galėjo įkristi į vandenį ir nuskęsti.

Klaipėdos jūrų uoste prišvartuoto laivo įgulos nario V. Nabokovs kolegos pasigedo dar vėlų rugsėjo 7 d. vakarą. Tikintis, kad jis grįš, į policiją kreiptasi tik po beveik paros.

Pareigūnai pirmiausiai peržiūrėjo uoste esančių vaizdo kamerų įrašus. Juose užfiksuota, kaip jūreivis vakare išėjo į miestą ir po maždaug valandos grįžo į uostą. Daugiau jokios informacijos apie jį neturėta.

Įtarus, kad grįždamas į laivą ar jau būdamas jame pagyvenęs vyras galėjo įkristi į vandenį ir nuskęsti, ugniagesių kelis kartus prašyta apžiūrėti uosto akvatoriją prie prišvartuoto laivo.

Kai kūno paieškos baigėsi nesėkmingai, uostamiesčio policininkai kreipėsi pagalbos ir į visuomenę, išplatino dingusio jūreivio nuotrauką.

Manoma, kad nuskendusio žmogaus kūnas galėjo ilgai išbūti po vandeniu pakankamai gilioje uosto vietoje. Gal net ir laikėsi už ko nors užsikabinęs. Į paviršių jis greičiausiai iškilo, kai dėl netoliese vykstančių rekonstrukcijos darbų stipriau sujudintas Kuršių marių vanduo.

Dingusio žmogaus paieška vykdyta tik iš valties, žvalgant uosto akvatorijos paviršių. Narams toje vietoje nerti į tamsų vandenį buvo per daug pavojinga.

NELAIMĖ. Įtariama, kad į laivą iš miesto grįžtantis ar jau būdamas jame Latvijos pilietis Vladimirs Nabokovs galėjo įkristi į vandenį ir nuskęsti. Klaipėdos apskrities VPK nuotr.

NELAIMĖ. Įtariama, kad į laivą iš miesto grįžtantis ar jau būdamas jame Latvijos pilietis Vladimirs Nabokovs galėjo įkristi į vandenį ir nuskęsti. Klaipėdos apskrities VPK nuotr.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder