Nuo teistumo medicinos psichologė nepaspruko

(1)

Ilgametė Kretingos psichikos sveikatos centro vadovė Inna Viršilienė šių pareigų atsisakė savo noru. Oficialiai, nes pareiškimą dėl išėjimo iš darbo suskubo rašyti iš karto po to, kai ėmė aiškėti ne tik įstaigos, bet ir jos pačios padaryti pažeidimai. Pabėgti nuo atsakomybės medicinos psichologei nepavyko. Vakar ji išklausė teismo nuosprendį, kuris plačiai atvėrė nuteistosios piniginę.

Klaipėdos apygardos teismas 46 metų I. Viršilienę pripažino kalta dėl didelės vertės sukčiavimo, piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir panaudojimo, kai dėl to padaryta didelė žala. Moteris savo kaltę visiškai pripažino, tad jau skirta bausmė sumažinta trečdaliu. Ji per pusę metų privalės sumokėti 15 tūkstančių eurų baudą.

Už analogiškus nusikaltimus 20 tūkst. eurų bauda skirta ir Kretingos rajono savivaldybės viešajai įstaigai Kretingos psichikos sveikatos centrui. Ją reikės sumokėti per tris mėnesius.

Įstaiga įpareigota atlyginti ir 52 236,98 Eur žalą. Jei ji to padaryti nesugebės, ši suma bus priteista iš I. Viršilienės.

Įtarimų dokumentų klastojimu buvo sulaukę ir du šios įstaigos darbuotojai. Tačiau jų atžvilgiu atliekami ikiteisminiai tyrimai nutraukti, asmenis atleidžiant nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Ši baudžiamoji byla nagrinėta už uždarų durų. Neviešų teismo posėdžių paprašyta siekiant apsaugoti psichikos negalią turinčių žmonių bei Valstybinės ligonių kasos duomenis. Tačiau tikrąja priežastimi, kaip manoma, tapo noras išvengti viešumo.

Ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai. Teisėsaugininkų teigimu, tuometinė centro vadovė I. Viršilienė medicininėje dokumentacijoje fiksavo melagingus duomenis apie tariamai suteiktas gydymo paslaugas Psichikos dienos stacionare. Per daugiau nei pusantrų metų privalomojo sveikatos draudimo elektroninėje sistemoje „Sveidra“ užfiksuota, kad įstaiga suteikė paslaugas 101 pacientui, nors tokios paslaugos nebuvo teikiamos. Nusikalstamų veiksmų imtasi siekiant įgyti didesnį finansavimą viešajai įstaigai bei suformuoti nuomonę apie gerus gydymo įstaigos veiklos rezultatus.

Tikrovės neatitinkantys duomenys apie įstaigos Psichikos dienos stacionare tariamai suteiktas gydymo paslaugas pateikti Valstybinei ligonių kasai. Pastaroji per beveik pusantrų metų Kretingos psichikos sveikatos centrui pervedė priskaičiuotas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšas - per 52 tūkst. eurų.

Kretingos psichikos sveikatos centrui I. Viršilienė vadovavo nuo 2012 metų rugsėjo iki 2020 metų vasario pabaigos. Iš darbo ji išėjo savo noru. Tačiau pareiškimą parašė iš karto po to, kai įstaigos veiklą nagrinėjusi Kretingos rajono mero Antano Kalniaus sudaryta darbo grupė pranešė apie aptiktus pažeidimus. Konstatuota, kad įstaigoje vyrauja blogas mikroklimatas, kolektyvas nevieningas, o įstaigos vadovas nesiima iniciatyvos gerinti darbo santykius su pavaldiniais.

I. Viršilienė nesilaikė ir mero potvarkiu patvirtinto darbo laiko grafiko, jį savavališkai keitė. Moteris ne tik vadovavo centrui, bet ir dirbo medicinos psichologe. Nors jai paliktas 0,1 etato krūvis, darbo grafike jis padidintas iki 0,4 etato.

Patys Kretingos psichikos sveikatos centro darbuotojai atvirai dalinosi įtarimais dėl galimai neefektyviai, neskaidriai ir nesąžiningai naudojamų įstaigos lėšų. Neva jomis tenkinti ne centro, o asmeniniai direktorės poreikiai.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder