Nuobaudų sulaukę pažeidėjai vartosi lyg unguriai

Lygiai mėnuo, kai visus administracinius nusižengimus nagrinėja specialus Klaipėdos apskrities VPK skyrius. Darbo jam netrūksta. Per dieną pareigūnai išnagrinėja apie pusšimtį dėl įvairiausių pažeidimų iškeltų administracinių bylų.

Įsigaliojus Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pakeitimams, nuo šių metų liepos visų administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimas perduotas nagrinėti ne teismo tvarka. Policininkams suteikti įgaliojimai ne tik nagrinėti daugiau tokių bylų, tačiau jos ir pačios yra sudėtingesnės.

Siekiant efektyvaus ir kokybiško administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo, skaidrumo bei objektyvumo, ši funkcija centralizuota ir specializuota. Taip sudarytos sąlygos vienai praktikai formuoti. Todėl apskričių vyriausiuose policijos komisariatuose ir įsteigti savarankiški Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriai.

Klaipėdos apskrities VPK Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyrius oficialiai dirbti pradėjo rugsėjo 20 d. Pasak skyriaus viršininko Gedimino Kalasūno, per mėnesį jau išnagrinėta gerokai daugiau nei tūkstantis bylų.

„Darbo tikrai netrūksta. Per dieną išnagrinėjame apie 40-50 bylų. Aiškinamės visų kategorijų administracinius nusižengimus. Nuo alkoholio vartojimo viešoje vietoje iki vagysčių ir eismo įvykių, nuo karantino reikalavimų iki Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Skyriuje dirbame devyniese. Trys samdomi nestatutiniai pareigūnai ir šeši statutiniai pareigūnai“, - „Vakarų ekspresui“ sakė G. Kalasūnas.

Policininkų priimtais sprendimais ir skirtomis nuobaudomis patenkinti lieka ne visi. Tad nenuostabu, jog dalis pažeidėjų sprendimus skundžia ir tikisi savo tiesą įrodyti teisme.

"Žmonės skundžiasi dėl, jų nuomone, skirtos per griežtos nuobaudos. Dalis jų apskritai save laiko nekaltais ir prašo išteisinti.

Dažniausiai į teismus kreipiasi vairuotojo pažymėjimus praradę asmenys. Išnaudoja visus įmanomus būdus ir galimybes atgauti juos kuo greičiau.

Nors policija daliai jų skyrė minimalias nuobaudas ar poveikio priemones, mano, jog jų atvejai ir įvykių aplinkybės yra išskirtinės, vertos švelnesnės bausmės nei numatytos įstatyme", - teigė G. Kalasūnas.

Lietuvos policijos departamentas informuoja, jog minėtų skyrių pareigūnai nagrinėja administracinių nusižengimų bylas, kuriose privaloma skirti transporto priemonės konfiskavimą, atsakomybėn traukiamas asmuo arba nukentėjusysis yra nepilnametis. Taip pat ir dėl teisėtų pareigūnų reikalavimų nevykdymo, garbės ir orumo pažeminimo bei kitas sudėtingas bylas, už kurias numatytos baudos iki 6 000 eurų bei gali būti skirtas turto konfiskavimas.

Kelių eismo taisyklių pažeidimų, užfiksuotų ne asmens, įtariamo administracinio nusižengimo padarymu, akivaizdoje, tyrimo ir administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo tvarka nesikeitė. Juos ir toliau tirs Lietuvos kelių policijos pareigūnai.

Kiti, ne Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriuose dirbantys policininkai, galės priimti nutarimus administracinių nusižengimų bylose tik dėl nusižengimų, už kuriuos sankcijoje numatyta bauda iki 100 eurų ir nenumatytos administracinio poveikio priemonės, išskyrus teisės vairuoti atėmimą iki 6 mėnesių.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder