Palangos tarybos nariui V.Šimaičiui – kaltinimai dėl 250 tūkst. eurų pasisavinimo (2)

Ilgametis Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, žinomas verslininkas, konservatorius Vaidas Šimaitis sulaukė Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) kaltinimų dėl 60 tūkst. eurų mokesčių vengimo ir ketvirčio milijono eurų pasisavinimo. Aiškintis teismo salėje kartu teks ir jo sutuoktinei Ramunei Šimaitienei. Pats politikas tokius kaltinimus vadina blefu ir susidorojimu bei kaltę neigia.
 

„Kai bus, tai ir bus aišku, o dabar kas yra, tai čia yra blefas (...) teismas ir išspręs tą klausimą“, – 15min sakė jis.

Verslininkas pabrėžė neigiantis visus jam mestus kaltinimus ir sakė plačiau „nesąmonių“ nekomentuosiantis.

„Yra nesąmonė, susidorojimas, kuris vyksta ir vyksta toliau. Priims teismas sprendimą, bus atsakymai“, – teigė jis.

V.Šimaitis taip pat teigė apie kaltinimus informavęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narius, tačiau pats trauktis iš savivaldos sakė neketinantis.

„Ne, nieko neketinu, dėl to, kad tai yra blefas“, – dar kartą savo versiją pakartojo jis.

Kaip antradienį pranešė FNTT, trims asmenims yra pateikti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, mokesčių vengimo teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei didelės vertės turto pasisavinimo.

Anot tarnybos, Palangoje registruotas dvi įmones valdę asmenys papildomai užsiėmė prabangių motociklų „Harley Davidson“ prekyba.

Jie pirkdavo iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą atgabentus motociklus su defektais ir juos suremontavę perparduodavo Nyderlanduose registruotai bendrovei.

Teisėsauga įtaria, kad dokumentuose būdavo nurodomos tris keturis kartus mažesnės sumos, nei iš tiesų gaunamos pardavus motociklus.

Esą šie dokumentai su išgalvotomis sumomis galėjo būti įtraukiami į Šimaičių valdomų įmonių apskaitą, taip išvengiant mokesčių mokėjimo.

Skaičiuojama, kad kiek daugiau nei per pusę metų galėjo būti nesumokėta daugiau kaip 40 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) bei dar per 20 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Taip pat įtariama, kad trys kaltinamieji gautas neapskaitytas pajamas už motociklus pasisavino, o bendra pasisavintų pinigų suma gali siekti per 250 tūkst. eurų.

Apie tai, kad sukūrė tokį verslą, V.Šimaitis laikraščiui „Palangos tiltas“ yra pasakojęs dar 2015 metais.

Tuomet jis aiškino iš JAV perkamų ir Lietuvoje remontuojamų motociklų uždirbantis tik „šiek tiek“.

„Neslėpsiu, kartais nuo vieno motociklo galiu uždirbti vos apie šimtą eurų, ir tik nuo geriausių pirkinių investicinė grąža yra didesnė“, – tąsyk kalbėjo verslininkas.

Anot V.Šimaičio, mintis užsiimti šia veikla jam kilo vykstant teismams dėl jo įmonės tuo metu Šventojoje statytų poilsio namų „Elija“.

Šiuose procesuose konservatorius iš valstybės siekė prisiteisti kone 25 mln. eurų, tačiau jo ieškinius atmetė visos teismų instancijos.

V.Šimaitis Palangos taryboje dirbo 2007–2011 metais ir nuo 2013 iki 2019 metų.

Prieš dvejus metus vykusiuose rinkimuose jis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše liko 17-tas.

Palangos miesto savivaldybės tarybos nariu jis tapo iš jos pasitraukus dviem daugiau balsų surinkusiems konservatoriams – administracijos direktorei Akvilei Kilijonienei ir mero patarėjui Pranui Žeimiui.

O kur jūs matėt sąžiningą valdininką, na ir naivuoliai!
B, 2021-07-22 23:18
Šis veikėjas už žveju europinius pinigus stato Šventosios uosta....
graudu jei nebūtu keista, 2021-07-21 15:58
Sidebar placeholder