Lankupių tiltas – ilgiausias kabamasis tiltas Lietuvoje

Pamario brakonierių ir gamtą saugančių visuomenininkų karas: į medį teko lipti ugniagesiams

(1)

Ketvirtadienį Klaipėdos rajono ugniagesiai sulaukė neįprasto kolegų teisėsaugininkų prašymo. Nuo prie Vilhelmo kanalo augančio medžio teko nuimti galimą nusikaltimą padėsiantį atskleisti daiktinį įrodymą.

Gana neįprasto Klaipėdos rajono policininkų prašymo vietos ugniagesiai ketvirtadienį (kovo 30 d.) sulaukė jau įdienojus.

Apie 10.36 val. gaisrininkai iškviesti į Lankupių kaimą.

Policininkai paprašė pagalbos nuimant prie medžio pritvirtintą vaizdo kamerą.

Medis auga kaimo Lankupių gatvėje, prie Vilhelmo kanalo.

Atvykę į vietą, gelbėtojai iki apie 4 metrų aukštyje esančios vaizdo kameros palypėjo kopėčiomis, ją sėkmingai nuėmė ir perdavė policininkams.

Šia kamera užfiksuoti vaizdo įrašai gali tapti įkalčiais (daiktiniu įrodymu) Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnų tiriamoje baudžiamojoje byloje.

Atlikti šį procesinį veiksmą (paimti vaizdo kamerą) policininkus įpareigojo ikiteisminį tyrimą organizuojanti ir kontroliuojanti prokuratūra.

Koks tai konkrečiai tyrimas, teisėsaugininkai neatskleidžia.

Tačiau, galima neabejoti, kad jis susijęs su Lankupių kaimą, Vilhelmo kanalą ir Minijos upę labai pamėgusiais pamario brakonieriais.

"Vakarų ekspresas" rašė, kad Vilhelmo kanale draudžiamu metu ir draudžiamais žvejybos įrankiais nėges naktimis gaudančių vietos brakonierių ir gamtą saugančių visuomenininkų priešprieša pasiekė apogėjų.

Į dviejų nesutaikomų priešų kovą dėl galimo fizinio smurto ir svetimo turto niokojimo teko įsikišti Klaipėdos rajono policininkams.

Tyrimo metu aiškinamasi, ar, vedami gerų tikslų, aplinkosaugininkai nepažeidė įstatymų ir patys netapo nusikaltėliais.

Brakonieriai pasiskundė, kad užpuolę visuomenininkai juos neva ne tik sumušė ir grasino į pistoletą panašiu daiktu.

Surištomis rankomis įmetė į šaltą vandenį, paėmė telefonus, kuriuos išmetė laukuose, bei atėmę batus į namus liepė eiti basomis.

Lyg to dar būtų maža, užpuolikai neva spardė brakonierių genitalijas ir privertė suvalgyti po gyvą nėgę.

Tuo tarpu vienos visuomeninės gamtos apsaugos asociacijos nariai policijai pranešė, kad yra sudaužyta vaizdo stebėjimo kamera, kuri buvo įrengta prie vandens telkinio Lankupių kaime.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder