Pasienyje su Lenkija automobilyje sulaikyta apie pusės milijono eurų vertės kokaino

Pasienyje su Lenkija automobilio slėptuvėje muitinės pareigūnai aptiko apie 4,5 kilogramo kokaino.

Tai didžiausia šiemet Lietuvos muitinės sulaikyta narkotikų kontrabandos siunta, skelbia Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT).

Juodojoje rinkoje toks šių kvaišalų kiekis gali kainuoti apie 0,5 mln. eurų, pranešė MKT ir prokuratūra.

Antradienio vakarą ties buvusiu Kalvarijos pasienio punktu muitinės patrulis sustabdė automobilį „Seat Altea XL. Jo vairuotojas tikino grįžtantis iš kelionės,  tačiau kalbėjo nerišliai, nesugebėjo paaiškinti kelionės tikslo, todėl pareigūnams jo elgesys sukėlė įtarimų.

Mašiną vairavęs Jonavos rajono gyventojas pareigūnams aiškino grįžtantis iš kelionės į Varšuvą. Tačiau pareigūnams vairuotojo elgesys sukėlė įtarimų – žmogus buvo labai susijaudinęs, kalbėjo nerišliai, nesugebėjo net paaiškinti savo kelionės į užsienį tikslo.

„Seat Altea XL“ buvo pristatyta į Kybartų kelio postą, kur mašina patikrinta mobiliąja rentgeno kontrolės sistema.

Per papildomą detalų patikrinimą automobilio bagažinėje, po vieta atsarginiam ratui, pareigūnai aptiko įrengtą sudėtingą slėptuvę – valdomą elektromagnetais ir atsiveriančią vieno mygtuko paspaudimu. Slėptuvėje rasti keturi paketai su baltais milteliais.

Kvaišalai, automobilis ir jo vairuotojas buvo sulaikyti. MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl narkotikų kontrabandos. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Ketvirtadienį Kauno apylinkės teismo sprendimu vairuotojas buvo suimtas vienam mėnesiui.

Muitinės kriminalistai pernai pradėjo 202 ikiteisminius tyrimus dėl kvaišalų, 2021 metais buvo sulaikyta 453 kilogramai narkotikų ir 3 tūkst. tablečių.

Pasak MKT, populiariausių kvaišalų trejetukas išliko nepakitęs – dažniausiai pareigūnai sulaiko LSD, ekstazį ir kanapes. Nepakito ir pagrindinės kontrabandos tendencijos: didžioji dalis – 98 proc. tyrimų (196 iš 202–jų), kaip ir anksčiau, pradėta dėl kvaišalų pašto siuntose. Ši tendencija nesikeičia jau daugiau nei šešetą metų.

Paštu dažniausiai mėginama siųsti smulkias, nedidelio svorio (iki 10 g) narkotines medžiagas – tokie atvejai pernai Lietuvos muitinėje sudarė 73 proc.

Tarp didžiausių sulaikymų – 2021 metų lapkričio 21 dieną pasienyje su Lenkija sulaikyta 183 kilogramų hašišo siunta. Ji buvo slėpta atsarginiuose vilkiko ratuose.

Rugpjūčio 8 dieną iš Bulgarijos atskridusio lėktuvo bagažo skyriuje rasta beveik 12 kilogramų kanapių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder