Prastos žinios rūkantiems kontrabandines cigaretes

(1)

Dviejose policijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų operacijose pričiupti keli kontrabandinių cigarečių prekeiviai. Panašu, kad „pogrindiniams“ šalies rūkoriams teks apsipirkinėti parduotuvėse.

Visas rūkalų sandėlis

Rugsėjo 16-ąją pasieniečiai Raseinių rajone sulaikė vietos gyventoją ir uteniškį, kurie neteisėtai sandėliavo daugiau kaip 23 tūkstančius pakelių baltarusiškų kontrabandinių cigarečių.

34-erių ir 53-ejų vyrai kontrabandinius rūkalus slėpė ūkio pastate. Apžiūrėjus vieno iš sulaikytųjų ūkines patalpas, rasta 23 299 pakeliai cigarečių „Minsk Capital QS“, „NZ Gold“ ir „Minsk Capital MS“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Po apklausos sulaikytieji paleisti, jiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Beveik 100 tūkstančių eurų vertės krovinį slėpusių asmenų laukia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Cigaretės – esą darbininkams

Rugsėjo 14 dieną policija pričiupo 70 metų Raseinių rajono gyventoją.

Nors namo šeimininkė, žiūrėdama pareigūnams į akis, tvirtino rūkalų neturinti, tačiau, pateikę teismo sankciją ir apžiūrėję gyvenamąją vietą, tyrėjai iš įvairių pakampių ištraukė per 300 pakelių cigarečių „Marlboro Gold“ ir „Fest“ be Lietuvos Respublikos banderolių, kurių vertė – 1 140 eurų.

Moteris teigė nerūkanti, tačiau cigaretes įsigijusi atsiskaityti su jai ūkio darbuose talkinančiais asmenimis.

Pensininkei, iš nelegalios apyvartos pigiai įsigijusiai rūkalų, dabar teks brangiai mokėti. Jai pradėta administracinė teisena.

Kai neteisėtai įsigytų, laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė viršija dešimt, bet neviršija penkiasdešimt bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, kaip kad buvo šįkart, Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą nuo 2 000 iki 5 590 eurų.

Be baudos teks sumokėti ir iš slaptaviečių ištrauktų cigarečių akcizo mokestį valstybei.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder