Priimtas sprendimas buvusio Neringos savivaldybės tarybos nario Stasio Valančiaus byloje

Klaipėdos apygardos teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą, kuriuo buvęs Neringos savivaldybės tarybos narys Stasys Valančius pripažintas kaltu dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo bei dokumento suklastojimo. 

Teismas S. Valančiui už jam inkriminuotas nusikalstamas veikas skyrė piniginę baudą bei atėmė teisę būti paskirtam į valstybės ar savivaldybės renkamas ar skiriamas pareigas.

Ikiteisminiam tyrimui vadovo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokuroras Donatas Blinstrubis.

Tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai.

Bylos duomenimis, S. Valančius nuo 2019 m. balandžio 23 d. iki 2023 m. balandžio 27 d., eidamas Neringos savivaldybės tarybos nario pareigas, sąmoningai ir sistemingai suklastojo tikrus dokumentus – 36-ias tarybos nario išlaidų ataskaitas, jose pateikdamas tikrovės neatitinkančius duomenis apie tariamai patirtas transporto išlaidas, susijusias su jo, kaip tarybos nario veikla.

Skaičiuojama, kad savivaldybei teiktais dokumentais S. Valančius apgaule įgijo Neringos savivaldybės administracijos turtą – 9 306 eurus.

Baudžiamojoje byloje surinkus pakankamai duomenų, pagrindžiančių kaltinimus buvusiam tarybos nariui, atsižvelgiant į tai, kad jis pripažino padaręs jam inkriminuojamus nusikaltimus bei visiškai atlygino padarytą žalą, tyrimui vadovavęs prokuroras 2024 metų birželio 14 dieną kreipėsi į teismą su pareiškimu užbaigti procesą baudžiamuoju įsakymu.

Juo S. Valančiui už nusikalstamas veikas buvo prašoma skirti 10 tūkst. eurų baudą bei baudžiamojo poveikio priemonę – teisės 3 metus būti paskirtam į valstybės ar savivaldybės bei jų įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas atėmimą.

Klaipėdos apygardos teismas 2024 metų birželio 20 dieną priimtu baudžiamuoju įsakymu S. Valančiui skyrė švelnesnę bausmę.

Teismas buvusiam tarybos nariui skyrė 5 tūkst. eurų baudą bei 2 metams uždraudė būti paskirtam į valstybės ar savivaldybės bei jų įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas

Baudžiamasis įsakymas nėra įsiteisėjęs.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder