Kryžius

Rygos gyventoja pati surengė savo laidotuves ir kelerius metus sėkmingai apsimetinėjo mirusia

Latvijos Aukščiausiasis Teismas (AT) atnaujino baudžiamąją bylą moteriai, kuri, vengdama atsakomybės, surengė savo pačios laidotuves ir kelerius metus sėkmingai apsimetinėjo mirusia, praneša "Latvijas Avise".

2015 m. 27-erių Jelena iš Rygos turiėjo rimtų problemų, nes policija jos atžvilgiu iškėlė dvi baudžiamąsias bylas.

Vienoje iš jų ji buvo kaltinama neteisėtu narkotinių ar psichotropinių medžiagų įgijimu, laikymu ar neteisėtu vartojimu.

Antrojoje baudžiamojoje byloje Jelena buvo kaltinama kartu su savo tuometiniu vyru Artūru.

Šioje byloje kaltinimai taip pat buvo susiję su svaiginančiomis medžiagomis, tik baudžiamasis kaltinimas buvo sunkesnis, nes buvo susijęs su minėtų medžiagų pardavimu.

2016 m. antrąjį pusmetį abi baudžiamosios bylos buvo perduotos Rygos miesto teismui.

Baudžiamoji byla, kurioje Jelena kaltinama kartu su vyru, buvo iškelta dėl to, kad 2015 m. rugsėjo 22 d. jie iš nenustatyto asmens neteisėtai įsigijo beveik 22 gramus metamfetamino turinčios medžiagos, kurioje, eksperto teigimu, buvo 9,4676 g psichotropinės medžiagos metamfetamino.

Elena ir Artur metamfetaminą nugabeno į savo gyvenamąją vietą. Tos pačios dienos vakare jie paskambino potencialiam pirkėjui.

Paaiškėjo, kad tai buvo vyras, dalyvavęs specialiame policijos eksperimente.

Pirkėjas nusipirko vieną dozę už 30 eurų.

Likusią psichotropinės medžiagos dalį tą patį vakarą per kratą rado ir paėmė policija, kuri sulaikė abu narkotikų prekeivius. Per kratą bute taip pat rasta 1,87 g amfetamino turinčios medžiagos.

Teismo nuosprendis byloje buvo paskelbtas 2017 m. rugsėjo 18 d., tačiau tik Artūrui, nes prieš mėnesį teisėjas gavo oficialią informaciją, kad kaltinamoji Jelena 2017 m. rugpjūčio 7 d. mirė.

Apie jos mirtį buvo išduotas mirties liudijimas. Artūras pripažino savo kaltę, todėl byla buvo išnagrinėta be įrodymų tyrimo. Šioje baudžiamojoje byloje Artūras buvo nuteistas septynerių metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimo bausme.

Tai nebuvo vienintelė baudžiamoji byla, iškelta šiam jaunuoliui. Už nusikaltimus, susijusius su narkotikais, jis buvo teisiamas dar 2009 m. Daugpilio teisme, taip pat 2015 ir 2016 m. Rygos miesto teisme.

Galiausiai, suskaičiavus dar neatliktą bausmės laiką, paaiškėjo, kad Arturas už grotų turėtų praleisti devynerius metus.

Kalbant apie tariamai mirusią Jeleną, abi baudžiamosios bylos, kuriose ji turėjo kaltinamosios statusą, buvo nutrauktos.

Praėjusią savaitę teismas iš prokuroro išgirdo, kad 2023 m. gegužės 24 d. Valstybės policija iškėlė baudžiamąją bylą dėl to, kad grupė asmenų padėjo Jelenai nuslėpti savo tapatybę, kad ji išvengtų baudžiamosios atsakomybės.

Moteriai buvo parengtas suklastotas mirties liudijimas.

Klaidinga informacija apie Jelenos mirtį taip pat buvo įvesta į Vieningą informacinę sistemą. Tuo pačiu metu buvo surengta laidotuvių ceremonija.

Jelena buvo sulaikyta šių metų gegužę, šiuo metu šioje baudžiamojoje byloje ji turi įtariamosios statusą, tačiau saugumo sumetimais yra sulaikyta. 

Abi baudžiamosios bylos gali būti atnaujintos - tiek ta, kurioje Artūras buvo nuteistas ir kuri praėjo visas teismų instancijas, tiek ta, kuri buvo nutraukta pirmojoje instancijoje. Dabar Jelenai gresia baudžiamoji atsakomybė trijose baudžiamosiose bylose.

Teismo posėdyje asmeniškai dalyvavo Jelenos tėvai - jos motina ir įtėvis. Jelenos motina žiniasklaidai pasakojo, kad dieną prieš tai susisiekė su dukra.

Dabar Jelena gavo naują asmens tapatybės dokumentą, kuriame vėl nurodytas jos vardas ir pavardė. Teismo posėdyje paaiškėjo, kad visus šiuos beveik šešerius metus Jeena naudojosi kažkokios Kristinos B. pasu, išduotu 2014 metais.

Teigiama, kad Kristina yra Jelenos pažįstama, kuriai viskas gerai. Tačiau, pasak Elenos motinos, jos dukra labai serga.

Tėvai teigė nieko nežinoję apie tai, kad jų dukra visus šiuos metus buvo laikoma mirusia. Vienintelis dalykas, kuris tėvams atrodė keistas, buvo tai, kad Jelena pas gydytojus ėjo su pasu. Kai jų dukros paklausė, kodėl, ji atsakė, kad kada nors viską paaiškins.

Tai, kad policija vis dėlto sugavo Jeleną, buvo atsitiktinumas. Pasak Jelenos tėvų, pavasarį jų dukra ir jos dabartinis draugas kažką pažeidė vienoje Rygos gatvėje, todėl juos sulaikė miesto policija.

Galbūt policijos inspektorius pastebėjo, kad moters veidas labai skiriasi nuo paso nuotraukos.

Teismo posėdyje buvo pasakyta, kad tiriant naują baudžiamąją bylą nustatyta, jog veido pirštų ir delnų atspaudai atitinka Biometrijos duomenų tvarkymo sistemos archyvo duomenis apie dvi baudžiamąsias bylas, nutrauktas dėl asmens mirties.

Šaltinis: press.lv

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder