0

STT prašo leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn teisėją R. Grigą, įtarimai pareikšti dviem Kauno advokatams

0

 

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl įtariamų advokatų ir teisėjo korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų. Pareikšti įtarimai dviem advokatams ir advokatės kontoros darbuotojui dėl teisėjo papirkimo, siekiant palankaus teisėjo sprendimo.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė antradienį pradėjo ikiteisminį tyrimą Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjui Rimantui Grigui pagal Baudžiamojo kodekso 225 str. 1 d. dėl kyšininkavimo.

Trečiadienį N. Grunskienė kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą dėl leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėją R. Grigą, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę. Ikiteisminio tyrimo duomenimis,

Kauno advokatas, buvęs ilgametis teisėjas, B. L. susitarė su Kaune veikiančia advokate V. G., kad ji, veikdama bendrai su advokatės kontoros darbuotoju T. G., perduos neteisėtą atlygį Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjui Rimantui Grigui.

Kaip įtariama, už ne mažesnį kaip 2 000 Eur kyšį siekta, kad teisėjas, nagrinėdamas vieno asmens administracinio nusižengimo bylą apeliacine tvarka, paskirtų švelnesnę administracinio poveikio priemonę ir sutrumpintų vairuotojo pažymėjimo atėmimo terminą nuo 12 iki 3 mėn.

Nustatyta, kad antradienį sutartas neteisėtas atlygis ar jo dalis buvo perduota teisėjui jo darbo vietoje, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose.

Antradienį advokatai B. L. ir V. G. bei advokatės kontoros darbuotojas T. G. buvo sulaikyti, jiems pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir papirkimo. Atliktos kratos teisėjo ir įtariamųjų gyvenamosiose vietose.

Atliekant kratą teisėjo gyvenamojoje vietoje, jis bandė naikinti įrodymus.

Šį ikiteisminį tyrimą atlieka STT Kauno valdyba. Tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder