STT: Virgilijus Pozingis galimai priėmė ne mažesnės kaip 47 tūkst. eurų vertės kyšius
(9)Šiame tyrime įtarimai dėl papirkimo pareikšti ir dviem privačių bendrovių vadovams. Vienas jų taip pat įtariamas klastojęs dokumentus, teigiama STT pranešime žiniasklaidai.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, administracijos direktorius galimai priėmė ne mažesnės kaip 47 000 Eur vertės kyšius prekėmis ir paslaugomis iš statybų darbus atliekančių asmenų. Įtariama, kad minėtos prekės ir paslaugos buvo panaudotos įrengiant jo šeimos nariui priklausantį namą.
„Manoma, už kyšius V. Pozingis galėjo pasinaudoti savo, kaip Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus, tarnybiniais įgaliojimais, sudarant išskirtines sąlygas statybų bendrovėms dalyvauti ir laimėti savivaldybės vykdomus viešuosius pirkimus, sudaryti pirkimų sutartis ir jas įgyvendinti“, – rašoma pranešime.
Administracijos direktorius ir abu privačių bendrovių vadovai antradienį buvo sulaikyti. Siekiant surinkti tyrimui reikšmingus duomenis, buvo atliktos kratos jų gyvenamosiose ir darbo vietose, Šilutės rajono savivaldybėje.
Tyrimui vadovaujantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras kreipėsi į teismą dėl kardomųjų priemonių skyrimo įtariamiesiems. Administracijos direktoriui bei vienam iš įtariamųjų vadovų paskirtas suėmimas 10-čiai dienų. Trečiajam įtariamajam paskirtas suėmimas 7 dienoms, pažymima pranešime.
„Tiriamas sisteminės korupcijos atvejis, kai savivaldybėje galimai būdavo naudojamasi tarnybine padėtimi, siekiant sau naudos, sudarant išskirtines sąlygas tam tikroms bendrovėms, taip kitus verslo atstovus eliminuojant iš viešųjų pirkimų procesų, iškreipiant sąžiningos konkurencijos principus. Kviečiame verslo atstovus, kurie galėjo dėl tokių neteisėtų veiksmų nukentėti ar kitus asmenis, kurie gali turėti šiam tyrimui reikšmingos informacijos, susisiekti su STT Klaipėdos valdyba“, – sako STT Klaipėdos valdybos viršininkas Žydrūnas Krampalcas.
STT primena, kad asmuo gali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu iš jo buvo reikalaujama kyšio ar provokuojama duoti kyšį ir jis, tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijoms.
Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol teismas nepatvirtina jų kaltės.
Rašyti komentarą