Su neįgalia mergaite baisius iškrypimus dariusiems tėvui ir sūnui – teisėjų smūgis į paširdžius

Du vyrai, tėvas ir sūnus, pasinaudoję lengvą protinį atsilikimą turinčia maža mergaite, nuo 2015 metų  darė įvairiausius seksualinius nusikaltimus. Tokias aplinkybes konstatavo teismai, pasiuntę iškrypėlius už grotų.

Lietuvos apeliacinis teismas šią savaitę paskelbė, kad du Lietuvos gyventojai turės praleisti už grotų 3 ir 7 su puse metų. Teisėjai Jolanta Čepukėnienė, Algimantas Valantinas ir Justas Namavičius atmetė abiejų nuteistųjų skundus, kuriais šie tikino, kad yra nekalti.

Byla buvo išnagrinėta neviešai, siekiant apsaugoti mergaitės ir jos artimųjų ramybę. Abu nuteistieji bylos dokumentuose įvardijami kaip A. ir B.

Nusikaltimai paaiškėjo, kai mergaitė apie savo patirtį papasakojo tėvams ir kitiems asmenims, o socialiniai darbuotojai kreipėsi į teisėsaugą.

Bylos duomenimis, B. nuo 2015 m. balandžio iki 2015 m. pabaigos bent kartą išžagino mažametę. Už tai vyrui skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė. Tuo tarpu B. tėvo A. nusikaltimai buvo gerokai sunkesni – nuo 2016 m. pradžios iki 2018 m. rugsėjo vyras eilę kartų seksualiai nusikalto prieš mergaitę.

Apleistuose ūkinės paskirties pastatuose, automobilyje ir kitose vietose vaikas buvo įvairiais būdais žaginamas ir prievartaujamas.

Kartą mergaitę nuteistasis seksualiai prievartavo, prieš tai jos brolį ir šunį uždaręs narve. Už tęstinį nusikaltimą vyrui skirta pusaštuntų metų laisvės atėmimo bausmė.

Abu vyrai jau prieš tai buvo teisti. A. taip pat turės nukentėjusiajai atlyginti padarytą žalą, įvertintą 5 tūkst. eurų, B. turės sumokėti 2 tūkst. eurų.

Iškrypėliai buvo nuteisti 2020 m. rugpjūtį, tačiau Kauno apygardos teismo nuosprendis įsiteisėjo tik šią savaitę, kai žodį tarė Lietuvos apeliacinis teismas. Skundus šiai instancijai pateikė abu nuteistieji, teigdami, kad yra nekalti, prašydami juos išteisinti.

Anot vyrų, jie abu buvo nuteisti nesant patikimų įrodymų, o liudytojai juos apkalbėjo.

Anot pusaštuntų metų kalėti nuteisto A., jį apkalbėjo ne tik mergaitės motina, bet ir jo paties žmona, B. motina, panorusi juo atsikratyti.

Tačiau Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad abiejų vyrų kaltės įrodymų yra pakankamai. Apie seksualinį išnaudojimą liudijo ir abiejų vyrų susirašinėjimas su nukentėjusiąja, ir mergaitės artimųjų parodymai, galiausiai pačios nukentėjusiosios pateikti paaiškinimai.

Kad tėvas turėjo ryšių su mažamete, iš dalies patvirtino ir nuteistasis B., teigęs, kad rado tėvo susirašinėjimą su mergaite.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder