Sukrečiantis garso įrašas atskleidė, kaip buvo kurpiamas turtuolio Raimondo Karpavičiaus testamentas

Garso įrašas, kurį tęsdama tyrimus gavo „Lietuvos ryto“ žurnalistė, atskleidė sukrečiančias šimtamilijoninio  sunkiai sirgusio verslininko Raimondo Karpavičiaus palikimo dalybas.

 

Archyvų nuotr.

„Nieko nematau“, – ištarė sunkiai sirgęs verslininkas Raimondas Karpavičius, kai jam padavė pasirašyti testamentą.

Sukrečiantis garso įrašas atskleidė, kaip buvo kurpiamas turtuolio testamentas

Tikrosios aplinkybės, kuriomis 2019 metų kovo 5-ąją buvo patvirtintas smegenų vėžiu sirgusio žinomo verslininko, mecenato R.Karpavičiaus testamentas, iki šiol buvo saugomos po devyniais užraktais.

Viešai buvo tikinama, esą milijonierius iki mirties išliko šviesaus proto, bėgdavo ilgas distancijas.

Tokią versiją piršo šalia R.Karpavičiaus paskutiniais jo gyvenimo mėnesiais buvę žmonės.

O štai testamentą užginčijęs turtuolio sūnus Rokas Karpis tvirtino, kad didelės vertės turtas buvo užvaldytas apgaule, pasinaudojus sunkia jo tėvo sveikatos būkle, jo pažeidžiamumu.

Tokių įtarimų pažėrė ir pirmoji milijonieriaus žmona Audronė Karpavičienė, kartu gyvenusi 40 metų, taip pat draugai, verslo bendražygiai, giminės.

Kuri iš šių versijų yra arčiau tiesos, aiškinasi ir teismas.

Procesas dėl užginčyto testamento yra uždaras, laukiama ekspertų išvadų, o abi šalys šiuo metu vengia teikti komentarus žiniasklaidai.

„Lietuvos ryto“ tyrimo metu surinkti faktiniai duomenys liudija, kad R.Karpavičiaus sveikata po to, kai 2018 metų lapkričio mėnesį jam buvo atlikta smegenų operacija, vis blogėjo.

Tai patvirtina ne tik medicininiai dokumentai, liudytojų pasakojimai. „Lietuvos ryto“ žurnalistė iš patikimų šaltinių gavo išlikusį sensacingą garso įrašą, kuriame girdėti turtuolio R.Karpavičiaus balsas.

Įrašas atskleidžia, kokiomis aplinkybėmis buvo sprendžiamas šimtamilijoninio turto likimas ir ką tuo metu kalbėjo verslininkas.

Netrukus po to, kai Kauno notaro biure buvo patvirtintas 61 metų R.Karpavičiaus testamentas, 46 metų A.Grybauskienė tapo antrąja jo žmona ir pakeitė pavardę į Karpavičienės.

Milijonieriui gyventi buvo likę vos keli mėnesiai.

Vėliau jaunoji našlė aiškino, kad apie jai užrašytą įspūdingą palikimą sužinojo tik po vyro mirties.

O kaip buvo iš tiesų?

Notaro biure daryto įrašo, kuris trunka 27 minutes ir 32 sekundes, tikrumas nekelia abejonių.

Iš garso įrašo taip pat aiškėja, kad smegenų vėžio alinamas verslininkas galėjo neįstengti perskaityti dokumentų, kurie buvo paduoti pasirašyti.

R.Karpavičius kalbėjo tyliai, trumpomis frazėmis, pakimusiu balsu, nerišliai, kartais visiškai nesuprantamai, painiojo faktines aplinkybes. Į kai kuriuos notarės klausimus verslininkas neatsakė.

Kaunietei A.Grybauskienei paliekamus nekilnojamojo turto objektus Nidoje ir Tenerifėje garsiai įvardijo ne R.Karpavičius, o notarė, kuri galimai tai buvo iš anksto su kažkuo suderinusi.

Garso įrašas kelia abejonių, ar notarė įsitikino, kad pasirašydamas testamentą verslininkas suvokė savo veiksmų pasekmes.

Kilus bent menkiausioms abejonėms notarinis veiksmas negali būti atliekamas.

Visą straipsnį skaitykite dienraščio „Lietuvos rytas“ šeštadienio numeryje.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Aistė Grybauskienė

Archyvų nuotr.

Notarė R. Valantiejienė

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder