Sveikatos centre Kretingoje – sukrečiančios apgavystės: viską organizavo buvusi vadovė

15 tūkst. eurų – tokią baudą teismas skyrė buvusiai Kretingos psichikos sveikatos centro vadovei Inai Viršilienei. Už sukčiavimą stambiu mastu, piktnaudžiavimą, dokumentų klastojimą ir panaudojimą nuteista moteris kaltę pripažino ir savo noru išėjo iš darbo.
 

Įtarimai dokumentų klastojimu buvo pateikti dar dviem Kretingos rajono savivaldybės viešosios įstaigos Psichikos sveikatos centro darbuotojams, tačiau jų atžvilgiu ikiteisminiai tyrimai buvo nutraukti, o įtariamieji atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Tyrimą atlikę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos skyriaus pareigūnai nustatė, kad 46 metų I.Viršilienė medicinos dokumentuose nurodė melagingus duomenis apie tariamai suteiktas gydymo paslaugas Psichikos sveikatos centro dienos stacionare.

Į teisiamųjų suolą Klaipėdoje sėdusi I.Viršilienė kaltę pripažino.
„Palangos tilto“ nuotr.

Per kone pusantrų metų privalomojo sveikatos draudimo elektroninėje sistemoje „Sveidra“ užfiksuota, kad įstaiga suteikė paslaugas 101 pacientui, nors tokių paslaugų nebuvo.

Apgaulės griebtasi siekiant gauti didesnį finansavimą ir sudaryti geresnę nuomonę apie įstaigos veiklos rezultatus.

Tikrovės neatitinkantys duomenys buvo pateikti Valstybinei ligonių kasai. Per pusantrų metų Kretingos psichikos sveikatos centrui buvo pervesta daugiau kaip 52 tūkst. eurų.

Centrui I.Viršilienė vadovavo nuo 2012 metų rugpjūčio iki 2020 metų vasario.

Pareiškimą išeiti iš darbo ji parašė tuomet, kai įstaigos veiklą ėmėsi nagrinėti Kretingos rajono mero Antano Kalniaus sudaryta darbo grupė ir netrukus rado pažeidimų.

Tuomet nustatyta, kad centre – prastas mikroklimatas, kolektyvas susiskaldęs, o vadovė nieko nedaro, kad darbuotojų santykiai pagerėtų.

Nustatyta, kad I.Viršilienė savavališkai kaitaliojo mero potvarkiu sudarytą darbo tvarkaraštį. Ji ne tik vadovavo centrui, bet ir dirbo medicinos psichologe privačioje klinikoje.

Centro darbuotojai aptarinėjo, kad vadovė ne visada būna darbe, galimai neskaidriai naudoja įstaigos pinigus.

I.Viršilienė savo kaltę pripažino, todėl jai bausmė sumažinta trečdaliu.

Baudžiamoji byla Klaipėdos apygardos teisme nagrinėta už uždarų durų. To prašyta aiškinant, kad reikia apsaugoti psichikos negalią turinčių žmonių interesus ir Valstybinės ligonių kasos duomenis.

Už tuos pačius nusikaltimus kaip ir I.Viršilienei bauda skirta ir Kretingos rajono savivaldybės viešajai įstaigai.

Psichikos sveikatos centras turi atlyginti 52 236 eurų žalą.

Jei centras to nepadarys, ši suma bus priteista iš I.Viršilienės.

Organizatorių nuotr.

Sidebar placeholder