Kaip Šiaulių apygardos teisme antradienį kalbėjo šiuo metu pensijoje esantis uostamiesčio policijos pareigūnas Donatas Bieliūnas, mėginiai buvo imami iš to šulinio, kur teisėsauga numanė leidžiant nevalytas nuotekas.
„Ėmėme, kur žinome, kad išleidžiamos nevalytos atliekos. (...) Iš to šulinio kvapas sklido, jau buvo galima užuosti 10-15 metrų nepriėjus prie šulinio“, - sakė D. Bieliūnas.
Jo teigimu, mėginiai buvo imami iš to paties šulinio, nes „visi kiti buvo tiek gerai užbetonuoti, kad be specialių įrankių jų išlaužti nebuvo galimybės“.
„Ką pamatėme, tai betoninį vamzdį maždaug metro diametro, kurio visos sienos buvo aplipusios kažkokia mase, panašia į varškę, kuri pašvietus prožektoriumi ir po to nusukus lengvą švytėjimą skleidė kaip liuminescencinį, ir tekantį kažkokį skystį. Man net dantis pradėjo skaudėti, nors buvome su respiratoriais“, - kalbėjo D. Bieliūnas.
Pagrindinio „Grigeo“ savininko ir valdybos pirmininko kaltinamojo Gintauto Pangonio advokatas Linas Belevičius klausė D. Bieliūno, kur šis girdėjęs sąvoką „leisti pro šoną“. Buvęs policininkas tvirtino šią frazę „ne kartą“ girdėjęs iš bendrovės darbuotojų.
„Tikrai esu girdėjęs, kiek man buvo akcentuojama, man atrodo, ta frazė buvo nuskambėjusi ir iš pono Pangonio žodžių. Kiek pamenu, (pokalbio - BNS) protokolas buvo su tuometiniu direktoriumi ar direktoriaus pavaduotoju“, - sakė D. Bieliūnas.
„Galbūt ne taip kategoriškai, kad pro šoną, bet iš pokalbio esmės buvo galima suprasti, apie ką kalbama“, - pridūrė jis.
Kaip skelbė BNS, Kuršių marių taršos byloje kaltinimai piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ir disponavimu jais, aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimu pateikti bendrovei „Grigeo Klaipėda“ ir dar 14 esamų bei buvusių jos darbuotojų.
Gamtai padarytą žalą nustatęs Aplinkos apsaugos departamentas įmonei baudžiamojoje byloje yra pateikęs daugiau kaip 48 mln. eurų civilinį ieškinį.
Teisėsaugos duomenimis, įmonė nuotekas į Kuršių maras slapta leido ne vienerius metus. Praėjusią savaitę byloje parodymus davęs G. Pangonis teigė, kad dėl netinkamo nuotekų valymo atsakingas nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas buvęs bendrovės direktorius Vidas Beržonskis.
„Grigeo Klaipėdos“ tarša į viešumą iškilo 2020 metų sausį, teisėsaugai pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl į Kuršių marias patekdavusių nevalytų gamybinių nuotekų, įtarus, kad su tuo susijusi bendrovės dokumentacija galėjo būti klastojama.
Rašyti komentarą