Už draugei iškeptą sausainį – byla ir grėsmė netekti laisvės (3)

Lietuvoje iškepus ir draugą ar draugę pavaišinus sausainiais gresia stoti prieš teismą ir sulaukti griežtos bausmės. Skamba kaip kvailystė, tačiau tokia situacija visai įmanoma su viena sąlyga: sausainius reikia kepti su kanapėmis. Tokiu atveju draugų pavaišinimas teisėsaugos akyse bus tolygus narkotikų platinimui.

Į tokią neįprastą istoriją papuolė Kauno gyventoja, pagaminusi sausainių (ar sausainį) su kanapėmis ir bent vienu sausainiu pavaišinusi savo draugę.

Nustatyta, kad 2020 m. lapkričio 5 d. mergina pagamintą sausainį davė draugei, ši dalį jo suvalgė, o kitą dalį rado ir paėmė policija.

Už G. R. inkriminuotą narkotikų platinimą šiuo metu Baudžiamajame kodekse yra numatyta tik laisvės atėmimo bausmė nuo 2 iki 8 metų.

Tačiau Kauno apylinkės teismas, kuriame nagrinėta ši byla, į visą istoriją nežvelgė formaliai ir įvertino, kad už tokį nusikaltimą laisvės atėmimo bausmė iki tol neteistai kaunietei būtų per griežta.

Vietoje šios merginai buvo paskirta 16 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant būti namuose nuo 22 val. iki 6 val., nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Pastaroji bausmė G. R. buvo paskirta dar birželio pradžioje, tačiau įsiteisėjo tik rugsėjo 15 d., kadangi pati nuteistoji kreipėsi į teismą, apskųsdama nuosprendį.

Nors lyg ir turėtų džiaugtis, kad išvengė laisvės atėmimo, mergina prašė teismo laisvės apribojimą pakeisti 3350 eurų bauda arba sušvelninti laisvės apribojimą iki 8 mėnesių.

Sunku pasakyti, kodėl kaunietė panoro piniginės baudos vietoje laisvės apribojimo.

Skunde Kauno apygardos teismui G. R. nurodė, kad pirmos instancijos teismas nepagrįstai skyrė jai griežčiausią laisvės apribojimo bausmę, kai pagal dabartinę praktiką turėjo skirti vidutinės trukmės laisvės apribojimą.

Mergina nurodė, kad iki tol nebuvo teista, pripažino nusikaltusi ir gailėjosi, o draugei, kuriai davė sausainį su antžeminėmis kanapių dalimis, jokia žala nekilo.

Tačiau Kauno apygardos teismas rugsėjo 15 d. atmetė nuteistosios skundą ir paliko galioti ankstesnį nuosprendį.

Teisėjų Jurgos Vasiliauskienės, Aušros Vingilės ir Algirdo Giedraičio vertinimu, merginai ir taip buvo skirta švelnesnė, nei numatyta Baudžiamajame kodekse, bausmė, todėl nėra pagrindo ją dar labiau švelninti.

Raktažodžiai
Sausainis buvo iškeptas su marichuanos sviestu (THC), o tai pagal Lietuvos kvailus įstatymas gręsia baidžiamojo atsakomybė, o jei dar ir pavaišini, gali gauti ilgiau pasedėti. Dėkui Karbauskiams už sugadintus gyvenimus. :) O su kanapių sėklomis galit kepti ką norit, jei tai tik pluoštinės kanapės sėklos....
To mananti, 2021-09-20 06:34
Tik lietuvoj taip gali buti. Teistumas uz sausaini
Svečias, 2021-09-18 05:42
bet juk kanapių sėklos parduotuvėse laisvai guli- pirk kiek nori ir kepk ką nori, o sausainiai Lietuvoj uždrausti ar kaip?
mananti, 2021-09-18 03:17
Sidebar placeholder